Najlepszy z domów opieki

 

Nie jestem osobą zbyt majętną, w związku z czym gdy z wiekiem pojawiły się u mnie pewne problemy zdrowotne, byłam pełna obaw. Przede wszystkim wiedziałam, że wkrótce nie będę w stanie samodzielnie wykonywać trudnych czynności domowych, takich jak palenie w piecu centralnym, czy też prozaiczne mycie okien, a ze względu na fakt, że nie posiadam rodziny, nie miałam do kogo zwrócić się o pomoc.

Każdy może zamieszkać w domu opieki

dom opiekiMuszę przyznać, że dom opieki w moim przypadku sprawdziłby się zdecydowanie najlepiej, jednak niestety, obawiałam się, że nie posiadam odpowiednich dochodów, aby znaleźć takie miejsce. Wtedy skontaktowałam się z koleżanką, która w takim miejscu mieszka już od kilku lat i dowiedziałam się, że głównym celem takich domów jest pomoc osobom starszym, która wyraża się również przez pomoc w zorganizowaniu stosownych dofinansowań. Bardzo się ucieszyłam, gdy znalazło się miejsce również dla mnie. Przede wszystkim dom opieki, w którym zamieszkałam jest domem kameralnym, w związku z czym panuje w nim rodzinna atmosfera. Wszyscy pensjonariusze mają zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie, a personel domu traktuje nas jak własnych rodziców, albo dziadków. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona, ponieważ mam również dostęp do najlepszej opieki medycznej oraz stałej rehabilitacji, w związku z czym zauważyłam znaczną poprawę ogólnej kondycji mojego organizmu. Przypadło mi do gustu również jedzenie, które jest wyśmienite.

Decydując się na przeniesienie do domu opieki, początkowo bałam się, że zwyczajnie mnie na to nie stać. Na szczęście uzyskałam stosowaną pomoc, w związku z czym znalazłam miejsce w jednym z lokalnych domów opieki, który jest dla mnie jak prawdziwy dom. Zaprzyjaźniłam się z wieloma osobami i czuję się tu bardzo dobrze.