Napój energetyczny przed dużym wysiłkiem

Dobrze jest dbać o to, aby organizm miał zapewniony ruch i aktywność fizyczną. Dzięki temu czujemy się lepiej, a choroby nas omijają. Nie chodzi o to, aby uprawiać sport wyczynowo. Czasami wystarczy po prostu dłuższy spacer. Jeśli jednak chcesz poświęcić więcej energii, bo na przykład marzy Ci się zrzucenie paru kilogramów, to warto mieć ze sobą napoje energetyczne.

Nowa dawka energii w napoju

napoje energetyczne z logoKiedyś byłam sceptycznie nastawiona do napojów energetycznych, to jednak się zmieniło, kiedy znalazłam takie, które składają się wyłącznie ze zdrowych składników. Poza tym przecież nie pije się ich codziennie, prawda? Uważam, że napoje energetyczne z logo jakiejkolwiek firmy od czasu do czasu nie zaszkodzą. Ważne tylko, aby pić je z umiarem. Na co dzień nie powinnaś też ćwiczyć zbyt intensywnie, ponieważ organizm musi mieć czas, żeby odpocząć i samodzielnie naładować baterie. Zamiast kolejnej porcji wykańczających ćwiczeń zrób sobie marsz po okolicy. Najlepiej przeplataj różne aktywności, aby rozruszać poszczególne partie mięśniowe. To idealny pomysł na rozruszanie mięśni po zimowej bezczynności. Spójrz za okno. Słońce zaprasza Cię na spacer. Jeśli chcesz wybrać się na daleką wycieczkę rowerową to weź ze sobą napój energetyczny (może się przydać szczególnie w drodze powrotnej). Doda Ci on sił, kiedy już będziesz myślała, że nie dasz rady. Na początek jednak zalecam spokojną jazdę po okolicy.

Dopiero gdy już przyzwyczaisz organizm do wycieczek rowerowych, to wtedy wybierzesz się dalej. Tak będzie po prostu bezpieczniej dla Twoich mięśni. Sport też trzeba umieć uprawiać. Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano. Zacznij się ruszać rozsądnie i spokojnie, a później stopniowo zwiększaj ilość kilometrów, powtórek i tak dalej. Aktywność jest super!