Niedrogi czarter jachtów jako usługa biznesowa

Od kilku lat prowadzimy rodzinną firmę na Mazurach. Właściwie trudno nazwać to w ten sposób, jednak w pewien sposób współpracujemy pomagając sobie nawzajem i działając dla wspólnej korzyści.

Niedrogi czarter jachtów na Mazurach i rodzinna firma

czarter jachtówRodzice od dawna prowadzą czarter jachtów, jednak uznaliśmy, że w dobie tak licznej konkurencji nasza przyszłość może być niepewna. Postanowiliśmy nieco urozmaicić ofertę wprowadzając nowe usługi. O ile obozy i kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oferują niemalże wszyscy wokół, organizujący niedrogi czarter jachtów na mazurach, to już na bardziej oryginalne atrakcje niewiele z nich się decyduje. W Internecie zauważyliśmy spore zainteresowanie i zapotrzebowanie na organizację imprez na jachtach. Zazwyczaj może to być czarter połączony z urodzinami, rocznicami, wieczorem kawalerskim czy panieńskim. Przyjmują one najczęściej formę kilkugodzinnego rejsu, a na życzenie klientów zamówiony jest catering, kelner oraz sternik, który umożliwia gościom swobodną zabawę bez obaw o bezpieczeństwo. Dostrzegając w tym spory potencjał finansowy wprowadziliśmy dokładnie takie usługi do oferty. Muszę powiedzieć, że po niedługim czasie rzeczywiście zaczęliśmy dostrzegać odzew klientów. Nasz czarter jachtów zaczął być pływającą imprezą, w malowniczych zakątkach, co bardzo dobrze się zapowiadało. Brat jest sternikiem i twierdzi, że podczas weekendów ma pełne ręce roboty. Ja z kolei jestem fotografem – nie do końca z zawodu, ale na pewno z zamiłowania. Pewnego dnia na portalu społecznościowym zobaczyłem efekty sesji amerykańskiego artysty. Na zdjęciach była Para Młoda na jachcie, przy zachodzie słońca. Pomyślałem, by w ten sposób wykorzystać nasz czarter i wykonywać na nim sesje ślubne.

To w Polsce nadal rzadkość, dlatego wszystkie pary, którym je proponuje są bardzo podekscytowane. Tak właśnie przekształciliśmy zwykły czarter jachtów w dobrze prosperującą firmę rodzinną.