Noszenie butów ortopedycznych

W momencie rozwoju u dzieci można zaobserwować różnego rodzaju nieprawidłowości w budowie. Często są to problemy z kręgosłupem albo stopami. Wiele takich zmian jest w pełni odwracalnych, jeżeli w porę zauważymy jakąś nieprawidłowość.

Specjalne chłopięce obuwie 

buty ortopedyczne dla chłopcówJuż nawet u małych dzieci mogą się pojawić problemy z koślawieniem stóp, płaskostopiem czy innymi nieprawidłowościami. Jeżeli nasza reakcja będzie szybka, możemy temu zapobiec. W momencie, gdy u dziecka pojawiają się problemy ze zniekształconymi stopami, konieczne są buty ortopedyczne dla chłopców, które są specjalnie skonstruowane. Obuwie ortopedyczne używane jest już w momencie stwierdzenia nieprawidłowości. Wiele z takich zmian jest odwracalnych, a systematyczne noszenie takich butów pozwala skorygować zniekształcenia. Jeżeli zniekształcenie jest już utrwalone, takie obuwie pozwala po prostu na normalne funkcjonowanie i normalne chodzenie, bo ochrania stopę, zapewniając wygodne, mocne i stabilne podparcie. Z drugiej strony zapobiega także dalszemu pogłębianiu konkretnego zniekształcenia. Istnieją najróżniejsze rodzaje takich butów, dopasowane indywidualnie – na przykład buty, które są połączone z ortezą i i chronią stawy, obuwie redresyjne, które pomaga w leczeniu stopy poprzez korygowanie jej kształtu, czy wreszcie obuwie ze specjalnie skonstruowanymi obcasami pomagającymi w przypadku różnych zniekształceń. Każdy typ obuwia jest oczywiście wybrany po diagnozie lekarza oraz dopasowany indywidualnie do wielkości i długości stopy.

Rodzice muszą zawsze uważnie obserwować rozwój swojego dziecka i szybko reagować na każdą nieprawidłowość jaką zauważą. Przykładowo dzieci często mają problemy ze stopami i niezbędne okazuje się noszenie specjalnego obuwia ortopedycznego.