Nowoczesne urządzenia stosowane przez hodowców gołębi

Zegar VIZION sprzedawany jest najczęściej z innymi elementami, które tworzą cały zestaw. Potrzebna jest antena wlotowa jednopolowa, ale również kabel antenowy, zasilacz, klucz, smycz, terminator. Zegar VIZION to Polski Elektroniczny System Konstatowania.

Zegary pozwalające na mierzenie czasu lotu gołębi

zegar vizion cenaW zegarze znajdują się wszystkie potrzebne do konstatowania funkcje. Wśród nich wyróżnia się tworzenie spisu gołębi, koszowanie, drukowanie, typowanie, przyporządkowywanie i co najważniejsze – mierzenie czasu lotu. Hodowcy gołębi biorą udział w licznych zawodach organizowanych nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Obsługa zegara jest łatwa, ponieważ jest on wyposażony w klawiaturę oraz czytelny wyświetlacz. Za pomocą zegara można zidentyfikować dużą liczbę gołębi, bo do 500 sztuk. Zegary obsługują nawet 16 anten wlotowych. Praca anten wlotowych jest na bieżąco kontrolowana. Jeśli chodzi o zegar vizion cena, wynosi ona zazwyczaj około 1300 zł. Czas w zegarze ustawiany jest z czasu zegara radiowego DCF. Może też być ustawiany z systemu satelitarnego GPS. Jeśli użytkownik nie posiada takich urządzeń, może ustawiać czas ręcznie za pomocą klawiatury. Urządzenie pozwala na drukowanie protokołów. Poza tym można skomunikować całe urządzenie z komputerem, co znacznie ułatwia pracę. Anteny wlotowe działają poprawnie niezależnie od warunków atmosferycznych. Z pomocą urządzenia można wykonać test anteny i obrączki.

Zegar zlicza gołębie typowane w czasie ich przylotu. Zegar można zasilać zarówno z sieci jak i z baterii. W zegarze jest nawet możliwe wysyłanie SMS-ów przez telefon komórkowy. Obrączka posiada 256-bitowy transponder. Cały system można kupić z 2-letnią gwarancją. Gwarancja na transponder i obrączkę wynosi 4 lata. Już ponad 6 tysięcy hodowców gołębi w Polsce korzysta z zegara VIZION.