Nowy pomysł na starą altankę

W zeszłym roku kupiliśmy z mężem działkę z bardzo zniszczoną altanką. Pierwotnie planowaliśmy ją zburzyć i postawić zupełnie nową ale kiedy policzyliśmy wszystkie koszty wyszło, że jednak korzystniej będzie wyremontować tą drugą. W najgorszym stanie był taras.

Altanka z desek twinson

deska twinsonWłaściwie nie szło na niego wejść bez strachu, że zaraz coś się pod nami urwie. Mi się zawsze podobały tarasy kompozytowe i próbowałam namówić do nich męża ale on nie chciał się zgodzić. Jego zdaniem deska tarasowa jest za droga i po kilku latach przestaje być estetyczna. Być może i miał rację ale kiedy poprosiłam go o podanie alternatywy nie miał żadnych pomysłów. Stanęło więc na tarasie kompozytowym. Oprócz tego załataliśmy dziury w dachu, wymieniliśmy wszystkie trzy okienka i całkowicie wyremontowaliśmy wnętrze. Konieczne było położenie kafel w kuchni i łazience, podciągnięcie nowych rur no i generalnie wyposażenie altanki w jakiś przyjemny sposób. Przydatne były solidne produkty twinson. Większość mebli przywieźliśmy z naszego zagraconego mieszkanie ale i tak musieliśmy kupić lodówkę i kuchenkę. Ostatecznie kupno i remont naszej działki bardzo dużo nas kosztował ale liczyliśmy się z tym jeszcze przed kupnem. Co prawda miałam nadzieję, że miło się rozczaruję ale teraz cieszę się, że i tak zamknęliśmy się w planowanych kwotach.

Altanka jest teraz bardzo ładna. Odwiedzili nas nawet byli właściciele i głośno przyznali, że żałują już sprzedaży. My natomiast nie żałujemy kupna. To był świetny pomysł, który będzie nam służył jeszcze przez wiele lat.