O identyfikatorach dla psów z grawerem adresu

Dla każdego opiekuna psa podczas spacerów najważniejsze powinno być bezpieczeństwo. Do jego obowiązków należy zapewnienie zwierzęciu nadzoru, a także zabezpieczenie go na wypadek zagubienia lub ucieczki. Właściwe oznakowanie pupila jest proste i niedrogie, dlatego warto zająć się tym jak najszybciej po zamieszkaniu z psem pod jednym dachem.

Zalety identyfikatora dla psa z grawerem adresu

identyfikator dla psa z grawerem adresuWiększość psów pochodzących z hodowli bądź adoptowanych ze schronisk znakowana jest tatuażem bądź poprzez wprowadzenie pod skórę mikrochipu z danymi właściciela. Należy jednak pamiętać, że odczytanie informacji zawartych w chipie wymaga specjalnego czytnika i dostępu do bazy danych, co na ogół wiąże się z wizytą u weterynarza lub korzystaniem z pomocy straży miejskiej. Może to zniechęcić do pomocy potencjalnych znalazców naszego podopiecznego, dlatego dodatkowo warto wyposażyć go w adresówkę przyczepianą do obroży. Spośród wielu opcji najtrwalszą jest identyfikator dla psa z grawerem adresu. Na rynku dostępne są między innymi identyfikatory plastikowe, drewniane i metalowe. Wybierając plastik bądź drewno musimy liczyć się z możliwością złamania adresówki lub pogryzienia jej przez psa, jeśli po spacerze przez przypadek zostawimy obrożę na wierzchu. Najbardziej godne polecenia są identyfikatory metalowe, które poza nielicznymi rysami niemalże nie ulegają zniszczeniu i w razie potrzeby łatwo jest doczyścić je po spacerze. Na identyfikatorze należy wygrawerować przede wszystkim nasz numer telefonu – jest to niezbędny element, szczególnie ważny wtedy, gdy pies zgubi się poza miastem, w którym mieszkamy. Opcjonalny (głównie ze względu na objętość tekstu) jest adres, natomiast dość popularne jest grawerowanie imienia pupila na odwrocie adresówki. Jeśli nasz podopieczny choruje na coś przewlekle, również warto zamieścić taką informację na identyfikatorze.

Nawet jeśli nasz pies nie ma skłonności do ucieczek, zaopatrzenie go w grawerowany identyfikator zapewni nam spokojniejsze spacery i znacznie zwiększy szansę na powrót zwierzęcia do domu, gdyby pomimo wszelkich środków ostrożności zniknął nam z oczu na dłuższy czas. Różnorodne kształty i kolory identyfikatorów sprawią, że adresówka poza praktycznym zastosowaniem będzie spełniała także funkcję estetyczną.