O ochronie patentowej i badaniach

Poprzez prawną ochronę patentową, możliwe jest skuteczne zabezpieczenie naszej działalności firmowej przed kradzieżą własności intelektualnej. Jest to szczególny problem w dzisiejszych czasach, albowiem wiele firm korzysta z licznych rozwiązań, które zostały pozyskane od konkurencji.

Badanie patentowe jest procesem wieloetapowym

Badanie patentoweNiestety, ale wskutek takich właśnie działań możemy przede wszystkim stracić ogromne pieniądze, które zainwestowaliśmy w rozwijanie technologii, jak również badania nad produktem. Zabezpieczając się z wykorzystaniem takich właśnie rozwiązań najlepiej skonsultować się najpierw z odpowiednim specjalistą- w tym przypadku będzie nim rzecznik patentowy, który świadczy tego rodzaju usługi we właściwej dla siebie kancelarii. Do zadań rzecznika, oprócz tego, że w jego posiadaniu jest kancelaria patentowa, należy przede wszystkim kierowanie stosowanych wniosków do urzędu patentowego, wnioskowanie do odpowiednich organów międzynarodowych i reprezentowanie klientów przed stosownymi organami- zarówno przed sądami, jak i przed urzędem patentowym. Zastrzeżenie nazwy firmy jest jednym z typowych zadań, z którym możemy się udać do odpowiedniej kancelarii. W przebiegu procesu rejestracji, urząd przygotowuje odpowiednią dokumentację oraz weryfikuje to, czy nasz wynalazek jest rzeczywiście innowacyjny. Badanie patentowe jest procesem wieloetapowym, który często potrafi przebiegać bardzo długo i wymagać szczególnego zaangażowania ze strony wnioskodawcy oraz urzędników. Po weryfikacji i przyznaniu patentu, możemy się cieszyć trwałą ochroną patentową na terenie nie tylko całej Polski, ale i Unii Europejskiej. Taka właśnie pomoc potrafi być nieoceniona dla nas wszystkich. Korzystając z ochrony patentowej możemy śmiało rozwijać swoje produkty w oparciu o opatentowane technologie oraz materiały.

Okres trwania patentu na wynalazek to zazwyczaj 20 lat, podczas gdy zastrzeżenie nazwy firmy pozwala na cieszenie się ochrona przez okres około dziesięciu lat. Jest to najlepsze zabezpieczenie dla naszych interesów oraz renomy firmy