Oczyszczanie i renowacja mebli

Jako wielki zwolennik klasycznej elegancji zdarza mi się kupować dziwne przedmioty do mojego domu. Chociaż część z nich jest całkowicie niepotrzebna i ma jedynie za zadanie dobrze wyglądać to są też przedmioty codziennego użytku, użyteczne lecz niestety zużywające się. W takim przypadku należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed brudzeniem się i uszkodzeniami, a także regularnie konserwować. Tak też jest i w przypadku mojego nowego nabytku.

Profesjonalne dbanie o meble

czyszczenie tapicerki meblowej w BiałymstokuW zeszłym tygodniu kupiłem kanapę z okresu międzywojennego. Jak na tak stary mebel był on bardzo zadbany i zamierzam ten stan utrzymać jak najdłużej. Wykonana została z ogromnym kunsztem i precyzją. Drewniane elementy z mahoniu były ręcznie rzeźbione w motywy kwiatowe natomiast tapicerka z materiału którego typ wciąż staram się określić. Pomimo idealnego stanu mebla pierwszą rzeczą jaką postanowiłem zrobić to konserwacja. Nie było problemu ze znalezieniem fachowca. Wykonałem czyszczenie tapicerki meblowej w Białymstoku w celu odzyskania świeżości i oczyszczeniu powierzchni z zabrudzeń. Firma wykonująca usługę stosowała środki delikatne dla tkaniny a jednocześnie skutecznie odnawiające kolor. Firmę poleca wielu zadowolonych klientów. Elementy drewniane wymagały pokrycia jedną warstwą lakieru co wykonałem sam w porozumieniu ze znajomym konserwatorem który doradził mi dobór odpowiednich środków. Teraz moja kanapa jest przepięknym ozdobnikiem mojego salonu i idealnym miejscem do picia wieczornej kawy przy kominku.

Chociaż zmuszony byłem zainwestować dużą sumę pieniędzy na zakup i konserwację to radość jaką przyniosło mi zobaczenie mojego zabytkowego mebla w idealnym stanie jest bezcenna. Budzi zachwyt nie tylko mój i mojej rodziny ale i znajomych przychodzących w odwiedziny. To bardzo dla mnie ważne, ponieważ salo jest reprezentatywną częścią mojego domu.