Odporna oprawa zapewnia ochronę źródeł światła

 

Efektywność energetyczna jest pojęciem, które coraz częściej wymusza modernizację pewnych elementów infrastruktury zainstalowanej na obiekcie. Ma to umożliwić optymalizację zużycia mediów energetycznych co z kolei wpisuje się w działania proekologiczne mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Warto dodać, że realizacja powyższych celi nie musi wiązać się z dużymi nakładami inwestycyjnymi.

Świetlówki z energooszczędnymi diodami świecącymi

świetlówka led z oprawąZadowalające efekty mogą być osiągnięte w momencie zastosowania nowoczesnych zdobyczy technologicznych. Jedną z nich jest chociażby technologia diod elektroluminescencyjnych, które pozwalają w znaczącym stopniu ograniczyć pobór energii elektrycznej. Posiadają one bowiem bardzo dużą skuteczność świetlną co sprawia, że do wytworzenia takiego samego strumienia światła potrzebują dużo mniej energii niż tradycyjne rozwiązania. W związku z tym na terenach zakładów przemysłowych czy budynkach użyteczności publicznej coraz częściej można spotkać urządzenia takie jak świetlówka led z oprawą. Zastępują one coraz częściej tradycyjne źródła jarzeniowe, które posiadają gorszą charakterystykę pod kątem poboru energii. Oprawy świetlówkowe charakteryzują się wysoką jakością wykonania, odpornością na uderzenia mechaniczne a także wysokim stopniem ochrony przed kurzem i wilgocią.

Bardzo ważnym aspektem jest także estetyczny wygląd, który ma znaczenie w obiektach takich jak chociażby muzea czy galerie sztuki. Warto dodać, że oprawy świetlówkowe występują również w wersjach umożliwiających ich zastosowanie na zewnątrz budynków. Wszystkie wyżej opisywane rozwiązania można bez problemu zakupić w stacjonarnych sklepach z oprawami świetlnymi jak i również za pośrednictwem Internetu. Podczas zakupu należy szczególną uwagę zwrócić na parametry techniczne ledowych źródeł światła.