Odżywcze balsamy do brody zawierające witaminy i mikroelementy

Każdy brodacz wie, że pielęgnacja zarostu nie należy do najłatwiejszych czynności. Włosy brody mają nieco inną budowę niż włosy na głowie. Są to włosy, które trudniej ułożyć tak, jakbyśmy tego chcieli. Nieraz włosy brody są bardzo sztywne, przez co jeszcze trudniej dobrać odpowiednie uczesanie.

Nawilżanie brody i nadawanie jej zapachu olejkami do zarostu

uppercut deluxeZ pewnością warto zapoznać się zapoznać się z różnymi rodzajami kosmetyków, dzięki którym można znacząco poprawić stan swojej brody. Po pierwsze zarost trzeba regularnie czesać, szczotkować – najlepiej codziennie. W zarost często wpadają resztki pokarmu, a wyczesywanie sprawi, że się ich pozbędziemy. Nie można też zapominać o codziennym myciu brody. Najlepiej czesać brodę kartaczem, czyli szczotką z mocnymi ząbkami, które na pewno nie ulegną załamaniu. Oprócz mycia i czesania trzeba pamiętać o odpowiednim odżywieniu brody i jej zmiękczeniu. Tu dobrym rozwiązaniem mogą być balsamy uppercut deluxe, które zawierają wiele naturalnych składników. Balsam do brody ma ją przede wszystkim odżywić, wzmocnić, dostarczyć takich składników jak witaminy, mikroelementy, makroelementy i inne. Poza balsamem każdy brodacz powinien posiadać w swojej kosmetyczce olejek do brody. Olejki do brody służą przede wszystkim do jej nawilżania, ale też do nadawania brodzie odpowiedniego zapachu. Nie należy przerażać się ceną i objętością olejków do brody.

Są one sprzedawane w niewielkich flakonikach, ale wystarczy tylko kilka kropli olejku dziennie, by dostatecznie nawilżyć brodę i nadać jej zapach. Komponenty zapachowe w olejkach są zróżnicowane – można wybierać zapachy świeże (np. owocowe), leśne, stonowane, wyraziste. Najlepiej dobierać zapach olejku do brody stosownie do zapachu używanych perfum. Brodę najlepiej układać przy pomocy wosku lub pomady do zarostu.