Ojciec Pelanowski i jego książki

 

Literatura chrześcijańska ma wielu wspaniałych autorów, którzy poświęcili się swojej pracy i powołaniu w pełni. Dzięki temu jesteśmy w stanie czytać książki takich osób jak ojciec Pelanowski. Napisał on kilka wartościowych tytułów, z którymi warto się zapoznać. Warto też dowiedzieć się paru informacji o ojcu Pelanowskim.

Literatura ojca Pelanowskiego

książki pelanowskiDokładnie ojciec Augustyn Pelanowski, który jest paulinem. Jest on ciekawą osobą, która zajmuje się wieloma rzeczami. Przede wszystkim jest on ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce. Ma on również wiele talentów artystycznych. Jest on malarzem, ale również i publicystą. Jest również autorem książek od lat. Książki Pelanowski pisze naprawdę dobre. Wiele z jego książek jest rozważaniami na wybrane tematy. Napisał także własne komentarze do Ewangelii. Poza tym w swoich dziełach zauważa wagę modlitwy w obecnym świecie oraz naprowadza czytelnika na elementy w życiu, które mogą odmienić jego życie na lepsze. Ojciec Pelanowski poza tak bogatą działalnością w dziedzinie literatury wpłynął na wiele osób ze środowiska muzycznego w Polsce. Dzięki niemu kilku rockowych artystów mogło się nawrócić na wiarę. Użyczył też swojego głosu na pierwszej płycie zespołu 2Tm2,3. Była to płyta „Przyjdź”. Nie można również zapomnieć o jego roli w filmie Programu Poświęconego Frondy Dzyń (1994) według scenariusza Tomasza Budzyńskiego i Andrzeja Wasilewskiego.

Jak widać ojciec Pelanowski to bogata osobowość. Jest on osobą, która wykazuje się malarsko, jak i pisarsko, dzięki czemu możemy czytać wiele jego książek. Literatura, która jest podpisana jego nazwiskiem jest głeboka i wartościowa. Pozwala człowiekowi na ciekawe rozważania wraz z ojcem Pelanowskim.