Oszczędne agregaty gazowe

 

W dzisiejszych czasach wiele osób zabezpiecza swoje firmy przed nagłym brakiem dopływu prądu lub gdy jest awaria jakiejś stacji. Pomocne przy tym są stacjonarne agregaty, które kosztują po kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale dzięki nim wiele przedsiębiorstw może prawidłowo funkcjonować na wypadek jakiejś nagłej awarii.

Duża moc agregatów na gaz

stacjonarne agregaty gazowe LPGJeżeli chodzi o pracę agregatu to jest ona bardzo kosztowna. Standardowe agregaty stacjonarne mają ogromną moc ale potrzebują do tego równie sporo ropy, żeby móc napędzić wszystkie swoje niezbędne układy. Spalanie takiego agregatu to blisko 20 litrów ropy na godzinę, a wiele przedsiębiorstw ma kilka takich agregatów, które zasilają bardzo ważne maszyny w firmie, które bezwzględnie potrzebują  dostaw prądu. W związku z bardzo dużymi kosztami eksploatacji takich agregatów wiele przedsiębiorców zaczęło szukać alternatywnych źródeł zasilania i większość zaczęła kupować stacjonarne agregaty gazowe LPG, które zużywają jeszcze więcej paliwa ale w przeliczeniu na koszty gaz jest o wiele tańszy. Dzięki takim rozwiązaniom przedsiębiorcy mogą w skali roku zaoszczędzić o wiele więcej pieniędzy niż tradycyjnie zasilać agregaty na wciąż drożejący olej napędowy. Gazowe agregaty równie dobrze funkcjonują i są wytrzymałe, jednakże są droższe od tradycyjnych stacjonarnych agregatów więc zakup takiego sprzętu jest opłacalny tylko wtedy, jeżeli pracuje on prze kilka dni w tygodniu bez przerwy.

Jak widać rozwiązania dla zaoszczędzenia pieniędzy zawsze się znajdą nawet przy wykorzystywaniu agregatów prądotwórczych. Jak pokazują statystyki zakup agregatu na LPG jest bardziej opłacającą się inwestycją, gdyż jeżeli nawet nie będzie on w pełni wykorzystywany to będzie można go drożej sprzedać w przyszłości.