Otwieranie zablokowanych zamków i inne zadania ślusarza

Ślusarz kojarzy się przede wszystkim z otwieraniem zablokowanych zamków, wyciąganiem kluczy z zamków, wyjmowaniem fragmentów złamanych kluczy. Otwieranie awaryjne drzwi dotyczy zarówno drzwi w domach, mieszkaniach, ale również w pojazdach mechanicznych np. samochodach. Usługi ślusarskie są jednak znacznie bardziej zróżnicowane.

Cięcie laserem, toczenie, frezowanie i zaginanie CNC jako usługi ślusarza

usługi ślusarskie dostępne w KrakowieFirmy ślusarskie mają w swojej ofercie np. usługi CNC. Do takich usług należy z pewnością cięcie laserem, toczenie, frezowanie czy też bardzo popularne ostatnio cięcie plazmowo-gazowe. Ślusarz może wytoczyć różne elementy – wykonane są one z metalu, często o dużych średnicach i sporej długości. Ślusarze zajmują się także wytaczaniem długich stożków. Poza tym wśród usług ślusarskich można też znaleźć zaginanie CNC. Tego typu usługi ślusarskie dostępne w Krakowie zamawiane są o wiele częściej niż pomoc w otwarciu zatrzaśniętych drzwi. Przy braku możliwości otwarcia drzwi warto wezwać pogotowie ślusarskie, które działa nawet 24h na dobę. Do usług ślusarskich należy też spawanie elementów różnymi metodami – wyróżnić należy tu spawanie MIG, MAG i TIG. Poza tym ślusarz jest w stanie stworzyć różnego rodzaju konstrukcje stalowe oraz mechaniczne na zamówienie klienta. Niektóre wyspecjalizowane firmy ślusarskie są w stanie zaprojektować, a następnie wykonać maszyny CNC na zamówienie, czyli maszyny do obróbki frezowaniem, skrawaniem i nie tylko.

Wśród usług ślusarskich znajduje się też grawerowanie CNC. Większość firm wykonuje także pomiary na maszynie współrzędnościowej CNC. Jak widać, usługi ślusarskie obejmują wiele różnych zadań, które niekoniecznie związane są tylko z zamkami. Ślusarz powinien posiadać specjalne certyfikaty, które świadczą o jego umiejętnościach i pozwalają wykonywać konkretne usługi ślusarskie.