Pisaki, sztalugi, tuby, teczki i podkłady w sklepie dla plastyków

W sklepie plastycznym można kupić akcesoria, które przydają się nie tylko artystom, studentom Akademii Sztuk Pięknych, ale też amatorom. Są wśród nich pisaki. Sklepy oferują zazwyczaj pisaki, markery, cienkopisy różnego rodzaju, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Markery, rodzaje sztalug malarskich, deski kreślarskie w sklepie dla plastyków

sklep dla plastykówAsortyment sklepu plastycznego to pisaki o różnej charakterystyce. Takie pisaki mogą być wykorzystane w wielu technikach artystycznych. Markery pochodzą zazwyczaj od znanych producentów z całego świata – również z Polski. Oczywiście można kupować pojedyncze pisaki, ale znacznie bardziej opłaca się kupowanie pisaków w specjalnych zestawach. Oferta sklepów plastycznych to również sztalugi malarskie. Wykonuje się je z najwyższej jakości drewna. Sztaluga powinna mieć idealne wykończenie, a do tego być jeszcze w dobrej cenie. Sztalugi najczęściej tworzone są z drewna sosnowego – surowego oraz z drewna bukowego – jest to drewno impregnowane. Ze sztalug korzystają uczniowie szkół plastycznych, akademii sztuk pięknych, galerie sztuki. Sztalugi służą też poza sztuką. Często są zamawiane przez restauracje, sklepy, galerie handlowe i nie tylko. Można kupić sztalugi plenerowe, studyjne, dla dzieci, stołowe. Kupuje się sztalugę w całości albo do zmontowania. Profesjonalny sklep dla plastyków oferuje też sztalugi trójnogi i skrzynkowe. Prace malarskie trzeba w czymś przenosić, dlatego sklepy oferują często różne akcesoria tj. teczki, tuby, podkłady, płyty pilśniowe.

Można zakupić zarówno teczki tekturowe, ale też wykonane z polipropylenu – najczęściej koloru czarnego. Teczki występują w różnych rozmiarach – na każdy format pracy. Tuby wykonane są z kartonu i z plastiku – mają zazwyczaj regulowaną długość. W ofercie sklepów znajdują się nawet deski kreślarskie z klipsami.