Płyny do soczewek kontaktowych renu

Wzrok jest jednym ze zmysłów człowieka. Używamy go praktycznie non stop, dlatego ważne jest, aby zachować go w dobrej kondycji. Niestety duża część z nas ma pewne wady wzroku, w związku z czym musi korygować widzenie poprzez stosowanie okularów korekcyjnych. Jednak czasami noszenie okularów może być uciążliwe, np. podczas uprawiania sportów, czy podczas jazdy samochodem w słońcu.

Soczewki i płyny do ich pielęgnacji

renu płyn do soczewekZe względu na momentalne trudności i dyskomfort związany z noszeniem okularów powstały soczewki kontaktowe. Ich używanie oprócz tego, że zapewnia nam dobrą jakość widzenia, pozwala na wygodę. Jest to jedyny sposób, aby widzieć podczas uprawiania sportu, gdy pływamy, czy gramy w gry zespołowe i mamy kontakt z piłką. Wówczas istnieje ryzyko uszkodzenia szkieł lub oprawek, dlatego lepiej w takich sytuacjach ubierać soczewki kontaktowe. Używając ich nie możemy jednak zapominać o odpowiedniej ich pielęgnacji i przechowywaniu. Renu płyn do soczewek zapewnia nam czyste soczewki i odpowiednie ich nawilżenie i uwodnienie. Przechowując soczewki w tym płynie mamy gwarancję, że wszystkie zanieczyszczenia pozostałe na soczewkach wskutek całodziennego noszenia zostaną usunięte, np. osady białkowe. Dzięki temu, że jest dostosowany do każdego rodzaju soczewek jest uniwersalny. Dbajmy o kondycję swoich oczów także podczas odpowiedniego stosowania soczewek kontaktowych – tylko tak unikniemy problemów.

Płyn do soczewek powinien przede wszystkim spełniać swoje podstawowe funkcje – czyścić i zapewniać odpowiednie przechowanie. Jeśli usuwa osady białkowe i dezynfekuje soczewki podczas ich codziennego zdejmowania z oczu, a przy tym jest uniwersalny, warto z takiego korzystać. Dzięki dobrej jakości płynom zachowujemy jakość widzenia.