Poduszki pneumatyczne przeciwodleżynowe

 

Poduszki pneumatyczne są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, które poruszają się na co dzień na wózku inwalidzkim. Jest to swojego rodzaju podłoże pod siedzisko, które ułatwia siedzenie w wózku i zapobiega powstawaniu odleżyn. Te tworzą się bardzo szybko, jeśli człowiek długo siedzi w jednej pozycji. Przeciwdziałanie odleżynom i niegojącym się ranom to przede wszystkim możliwość korzystania z poduszek pneumatycznych, przeciwodleżynowych.

Poduszki pneumatyczne dla osób niepełnosprawnych

poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa z pokrowcemPoduszkę taka zakupimy w każdym sklepie medycznym, a czasem w aptekach. Refundacje na tego rodzaju sprzęt ortopedyczny osoba niepełnosprawna otrzyma ze środków państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Trzeba się wówczas zgłosić do odpowiedniego organu z wnioskiem i pełną dokumentacją. Okres oczekiwania na poduszkę wynosi od kilkunastu dni do miesiąca. Poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa z pokrowcem to ułatwienie codziennego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej. Taką poduszkę osoba chora może sobie także podłożyć pod siedzisko na krześle, łóżku lub inne miejsce, na którym siedzi. Ich rozmiary są różne. Firmy oferują nam wszelkiego rodzaju typy poduszek. Jej rozmiar czy wielkość zależy głównie od tego czy jest to osoba dorosła czy dziecko. Ich grubość wynosi od kilku do kilkunastu centymetrów. Ich naprawa dla osób niepełnosprawnych jest bezpłatna.

Czasem zdarzy się, ze na różnego rodzaju festynach osoba niepełnosprawna otrzyma taką poduszkę bezpłatnie w ramach kampanii reklamowej danej firmy. Jest to niezbędny przedmiot, który na co dzień powinni używać ludzie niepełnosprawni, tak by przeciwdziałać odleżynom i innych tworzącym się na ciele ranom. Poduszka przeciwodleżynowa, pneumatyczna to wygodne rozwiązanie dla każdego niepełnosprawnego. Co więcej posiada ona w zestawie przydatny pokrowiec.