Pomysł na serial o detektywie

Przyszedł dzisiaj do mnie pewien chłopak i zaproponował serial. Mam, co do niego mieszane uczucia (to znaczy, co do pomysłu, nie do chłopaka), dlatego też chciałbym się zapytać was o zdanie. Wiecie, co ja się boję.

Detektyw jako główny bohater serialu

detektyw

Na polskim rynku to seriale kryminalne utrzymują się najwyżej trzy sezony, a to zawsze jest duża inwestycja, jednak chłopak nie chce do końca, żeby to był serial kryminalny, co prawda głównym bohaterem ma być detektyw, ale przeprowadzane przez niego usługi detektywistyczne mają być tylko tłem, dla jego rozterek życiowych. Detektyw, ma być emocjonalnie blisko związany ze swoją matką i swoim miastem, którym jest oczywiście Warszawa. Fabuła nie ma być ściśle linearna. Chodzi o to, że w każdym odcinku ma być prezentowana, jakby inna sprawa, która stanie się tylko punktem wyjścia dla rozważań detektywa. Oczywiście, w każdym odcinku ma też pojawić się jego matka, (kontrowersyjna postać, o dosyć frywolnym usposobieniu, na pewno mniej związana z synem niż on z nią), mamy też oczywiście najlepszego przyjaciela, (jeszcze z czasów dzieciństwa) i dziewczynę, która jest zakochana w detektywie od lat, ale on w ogóle nie zwraca na to uwagi. (Dziewczyna jest bardzo atrakcyjna, mądra, zabawna, wykształcona i bogata, detektyw jest raczej uroczy). Generalnie pomysł mi się podoba, podobnie z resztą jak tytuł; prywatny detektyw. Wszystko super, tylko ja się boje, że my tego nie udźwigniemy. Tutaj potrzeba by było totalnie świeżej obsady, naprawdę zręcznego aktorstwa i reżyserii.

Szczególnie detektyw, musiałby być zupełnie nieznany szerszej publiczności. Boję się, że nie udźwigniemy. Chciałbym też żeby Warszawa, była tu pokazana w zupełnie inny sposób nieco neurotyczny, ale bardzo estetyczny, trochę w klimacie Allena… Co myślicie?

Wiele na temat pracy i sposobu działania detektywa przeczytałam na –http://www.omegadetektyw.pl