Porady co do sprzątania solidnych zabudów szklanych

Ostatnio zauważyłam, że modne stały się domy i mieszkania, w których jest wiele elementów szklanych. Dawniej było to chyba zarezerwowane tylko dla biurowców, w których dalej przecież się to sprawdza, ale odkąd ta moda zaczęła pojawiać się w prywatnych domach, odtąd zaczęły one przypominać biura.

Solidne zabudowy szklane łatwe w czyszczeniu

zabudowy szklaneByć może ma to związek z tym, że dziś wiele osób pracuje zdalnie, w domu – a być może po prostu jest łatwiej dzięki temu zachować czystość i zawsze świeży wygląd pomieszczenia. Obstawiam to drugie. I tak nad drzwiami wejściowymi pojawiają się daszki szklane, które dawniej były zarezerwowane raczej dla drzwi prowadzących do różnych instytucji i biur. Przy schodach coraz częściej zamiast klasycznej poręczy pojawiają się szklane balustrady, które nadają wnętrzu mocno modernistyczny wygląd. Dom wyglądałby zupełnie jak biuro, gdyby zamiast tradycyjnych ścian, były solidne zabudowy szklane – ale do tego na szczęście jeszcze nie doszło. Na pewno ucierpiałaby na tym prywatność poszczególnych domowników. Należy wspomnieć, że szkło jest łatwe w zachowaniu czystości – wystarczy tu płyn do mycia szyb oraz papier, który lepiej sprawdzi się niż ściereczka w kwestii ścierania płynu. Jeśli występuje jakaś grafika na szkle, to nie musimy się martwić o to, że przypadkiem ją zedrzemy – na pewno jest ona wykonana taką techniką, aby była odporna na czyszczenie. Płyn do szyb można zrobić samemu z wody i soku cytryny. Coraz więcej osób decyduje się na takie szklane elementy w domu, choć należy pamiętać, że nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli ma się małe dzieci.

Ze względów bezpieczeństwa nie poleca się stosowania w domu nawet hartowanego szkła. Dotyczy to nawet oszklonych drzwi, które na szczęście nie są już tak modne, jak dawniej. Nie rezygnujmy jednak z tych elementów całkowicie, tylko je ograniczmy.