Poszukiwania wydajnego płynu do baniek

Moja córka, jak każde dziecko w jej wieku, jest wielką fanką baniek mydlanych. Najczęściej kupowałam jej małe buteleczki płynu do baniek w kiosku lub przyrządzałam samodzielnie w domu. Jednak było to mało wydajne. Płyn szybko się kończył i musiałam kupować nowe. Postanowiłam sprawdzić czy można kupić coś lepszego i bardziej wydajniejszego. Poruszyłam ten temat na placu zabaw.

Kupiłam zapas płynu do baniek mydlanych

wydajny płyn do baniek mydlanych 5LAkurat jedna z matek miała synka, który również bardzo lubił bańki mydlane. Powiedziała mi, że kiedyś w jednym ze sklepu z zabawkami udało jej się dostać wydajny płyn do baniek mydlanych 5L, w dużej zakręcanej butelce. Dowiedziałam się od niej, że dobry i wydajny płyn do baniek musi zawierać glicerynę, ponieważ gwarantuje ona trwałość puszczanych baniek. Dzięki temu bańki nie pękają od razu po urzeczywistnieniu. W tym płynie, który ona kupiła nie ma również dodatkowych rozcieńczaczy. Jedna butelka starcza na bardzo długo. Płyn można również stosować do wszelkich zabawek, które korzystają z płynu do baniek. Jest zrobiony na bazie wody destylowanej. Z takiego płynu bańki mydlane wychodzą duże i mocne. Płyn jest dość gęsty w porównaniu z innymi substancjami tego typu. I oczywiście jest przebadany i ma wszystkie certyfikaty, które dopuszczają go do użytku dla dzieci. Dowiedziałam się, gdzie znajoma mama kupiła ten płyn i postanowiłam spróbować.

Kupiłam od razu taką dużą butelkę jak ona. To był strzał w dziesiątkę. Płyn okazał się bardzo wydajny i praktyczny. Był o wiele lepszej jakości niż tradycyjne płyny do baniek. Nadawał się zarówno do tradycyjnej zabawy z bańkami jak i do zabawek wytwarzający bańki oraz do zabawy w zamykanie w bańce mydlanej. Butelka była duża, ale praktyczna. Można ją było z łatwością przechowywać.