Poszukując nowoczesnej lampy do salonu

 

Salon jest miejscem w naszym domu, w którym prawdopodobnie najczęściej pozwalamy sobie na różnego rodzaju eksperymenty w zakresie stylistyki. To w salonie najczęściej przełamujemy stereotypy tego, jak powinno być urządzone pomieszczenie tego typu. A do podkreślenia charakteru naszego salonu, doskonale może przydać się nam oświetlenie właściwego typu.

Typy nowoczesnych lamp w salonie

lampy nowoczesneObecnie, jeśli chodzi o zaprojektowanie oświetlenia w naszym salonie, mamy naprawdę wiele możliwości. Jedną z nich, jest wykorzystanie stylistyk, na które pozwalają nam lampy nowoczesne – zarówno te wiszące pod sufitem, jak i stojące w rogu salonu. Jeśli chodzi o nowoczesne lampy wiszące, tutaj producenci starają się o to, by klienci mieli udostępnione różnorodne typy teoretycznie tego samego produktu. Większość lamp nowoczesnych swoją konstrukcję opiera na metalu, ale już sam wygląd konstrukcji i jego wykończenie charakteryzują się dużą dowolnością. Znajdziemy więc tutaj nowoczesne lampy z wielką osłoną na żarówkę, gdzie – zależnie od ilości żarówek w danej lampie – każda z nich znajduje się na innej wysokości. Niezwykle modne stały się też konstrukcje z odkrytymi żarówkami, gdzie cała lampa składa się tak naprawdę z poplątanych ramion, a każde z nich zakończone jest wielką żarówką. Zupełnie inną stylistyką charakteryzują się zaś lampy, które kojarzą się w bardzo delikatny i romantyczny sposób, ponieważ źródło światła w tego typu lampach często ukryte jest za nowoczesnym „abażurem” imitującym na swojej powierzchni zwisające kwiaty.

Lampa nowoczesna to przede wszystkim różnorodne kształty i kolory. Często kształty te nawiązują do geometrii, innym zaś razem do natury i ducha romantyczności. To, jaką lampę wybierzemy zależy w gruncie rzeczy od nas i od projektu wnętrza, jaki przyjęliśmy w danym pomieszczeniu.