Praca w hotelu

Jako pracownik recepcji nieraz zastanawiałem się nad tym, w jaki sposób powstawał zakład, w którym obecnie pracowałem. Był to potężny hotel czterogwiazdkowy, największy w regionie. Przecież budowa takiego obiektu to wiele milionów złotych, które niekoniecznie muszą się zwrócić.

Różnorodne programy hotelowe

programy hoteloweJak założyć hotel i mieć pewność, że będzie to udana inwestycja? Podejrzewam, że właściciel po prostu zaryzykował. W końcu z tego co było mi wiadomo, to osobiście nie bardzo znał się na prowadzeniu hotelu. Od razu zatrudnił prezesa, który był wykładowcą na jednej z uczelni, gdzie wykładał hotelarstwo właśnie. Widocznie nie wiedział on jak otworzyć hotel albo nie miał pieniędzy na taką inwestycję, ale za to jako prezes hotelu sprawdzał się wyśmienicie. Nie istniały dla niego żadne problemy – gdy kogoś zalewało, nie bał się on osobiście latać po piętrach i zakręcać zaworów od rur, na pamięć znał układ pokoi a nawet układ łóżek czy lodówek. Programy hotelowe również nie miały dla niego tajemnic – jak tylko był jakiś problem wystarczył szybki telefon do prezesa, i wyjaśniał on w bardzo prosty sposób wszystkie zawiłości. Byłem ciekaw, czy znał wszystkie tego typu systemy dla hoteli, ale szczerze mówiąc nie robiło to nam żadnej różnicy – ważne, że w małym paluszku miał ten, którego my używaliśmy w naszym hotelu. Oprogramowanie gastronomiczne było chyba jedyną rzeczą, w której nie czuł się aż tak pewnie – w przypadkach, w których coś było nie tak z tymi systemami, trzeba było dzwonić do kierowniczki działu gastronomii.

 

Generalnie hotel pod kierownictwem prezesa miał się doskonale, ale sam prezes widocznie nie chciał ryzykować z otwieraniem własnego hotelu. Był typem, który wolał żeby ktoś inny założył hotel i wziął na siebie ryzyko, a on będzie tym jedynie zarządzał i brał w zamian część zysków.

http://adith.pl