Prezenty z podróży

Będąc na wakacjach, w delegacji czy wycieczce zawsze pamiętamy o naszych najbliższych, których akurat z nami nie ma. Żeby zrobić im przyjemność i pokazać, że zawsze o nich myślimy szukamy dla nich upominków z miejsca w jakim jesteśmy. Nierzadko jest to nie lada wyzwanie.

Sklepik z prezentami poszukiwany!

sklep z upominkamiOpowiem Wam historię, która przydarzyła mi się podczas wycieczki do jednego z polskich miast. Nie było to wielkie miasto, ale też nie całkiem małe, więc myślałam, że z łatwością znajdę dla moich bliskich prezenty. Odkąd pamiętam, kiedy wyjeżdżałam przywoziłam ze sobą chociaż najdrobniejsze upominki dla wszystkich. Tak samo miało być  tym razem. Liczyłam na to, że zgodnie z moją tradycją przywożenia upominków, wejdę do domu z pięknymi torebeczkami, a w nich będą prezenty. Zazwyczaj w większości miejsc można znaleźć sklep z upominkami i wyjść z niego z porządnie wyładowanymi torebkami i o wiele cieńszym portfelem. Niestety nigdzie nie było miejsca, gdzie mogłabym kupić jakąś pamiątkę. Zaczęłam pytać ludzi, o sklep z upominkami dotyczącymi miasta. Nie było takiego miejsca, może dlatego, że nie było to miasto typowo turystyczne. Szukałam, ale niestety sklep z upominkami tu nie istniał. W końcu wstąpiłam do sklepu spożywczego. Stwierdziłam, że może coś jednak znajdę. I co zrobiłam? Kupiłam mężowi i ojcu piwo, a mamie i siostrze czekoladki. Nie miałam innego wyjścia i pomyślałam, że lepsze to niż nic.

Przyjemnie jest wiedzieć, że ktoś o nas pamięta i obdarowuje nas prezentami. Jeszcze większą satysfakcję ma dający upominki. Jednak czasami trzeba się sporo natrudzić, by znaleźć sklep z upominkami, które nadają się do podarowania. Myślę, że nawet jeżeli prezent nie jest do końca trafiony, to i tak ten, kto go dostaje czuje się miło.