Program do przywracania usuniętych zdjęć

Programistą zostałem, ponieważ to było moje hobby. Większości właściwie sam się nauczyłem, bo miałem wyjątkowe zdolności. Pracę także dostałem od razu po studiach, ponieważ byłem jednym z najlepszych na roku i firmy się ubiegały o mnie. Miałem sporo szczęścia.

Stworzenie skutecznego programu do przywracania usuniętych zdjęć 

przywracanie usuniętych zdjęćDo stworzenia nowego programu zainspirowała mnie moja młodsza siostra Agnieszka. Pracowała jako fotograf i dysponowała nowoczesnym sprzętem. Wszystkie zdjęcia trzymała w swoim komputerze i mimo, iż nie raz mówiłem, żeby zrobiła jakąś kopię, to mnie nie słuchała. Stała się rzecz następująca, otóż moja siostra przez przypadek usunęła zdjęcia, które powinna wysłać do klienta. Nie miała pojęcia czy możliwe było przywracanie usuniętych zdjęć za pomocą jakiegoś programu i dlatego zgłosiła się po pomoc do mnie. Zdecydowałem wtedy stworzyć proste oprogramowanie, które miało na celu przywrócenie wszystkich usuniętych z dysku komputera zdjęć. Agnieszka nie znała się na komputerach i dlatego od razu zgłosiła się do mnie. Potrafiłem przywracać usunięte zdjęcia, jednak trwało to zdecydowanie za długo a ja czasem za bardzo nie dysponowałem. Program stworzyłem w pracy i zajęło mi to zaledwie godzinę. Sprawdziłem czy oprogramowanie do przywracania zdjęć działało sprawnie i przesłałem je do siostry. Od razu zainstalowała program i zaczęła odzyskiwać zdjęcia. Zadzwoniła do mnie po chwili, żeby podziękować, bo udało się przywrócić wszystkie zdjęcia.

Mój program, który właściwie stworzyłem dla siostry, okazał się bardzo skuteczny i wiele osób zaczęło z niego korzystać. Cieszyłem się, ponieważ dzięki mnie wiele osób mogło przywrócić zdjęcia, które w jakiś sposób zostały usunięte z dysku komputera. Znowu odniosłem sukces.