Programator sterujący ulicznym oświetleniem w miastach

 

Pewnie zastanawialiśmy się nie raz, jakim sposobem uruchamiane jest oświetlenie ulic w dużych miastach lub mniejszych miejscowościach. W dzisiejszych czasach najlepszą metodą, która zapewnia niezawodne działanie instalacji oświetleniowej, jest zastosowanie programatora korzystającego z wytycznych astronomicznych. Dzięki temu działanie oświetlenia ulicznego jest nadzorowane w dokładny sposób.

Astronomiczny sposób obsługi systemu lamp ulicznych

Podstawą działaProgramator astronomicznynia tego typu programatora jest ustalanie godzin włączania i wyłączania latarni na podstawie tablicy wschodów i zachodów słońca, która dysponuje programator astronomiczny. Tego typu urządzenie jest w dużej mierze bezobsługowe, a jego działanie jest inicjowane poprzez zaprogramowanie wstępne przez użytkownika. Dzięki temu sterowanie oświetleniem może być przeprowadzane w cyklu rocznym, bez konieczności ciągłego przestawiania wczytanych ustawień. Jest to możliwe dzięki temu, iż urządzenie dysponuje rocznym wykazem wschodów i zachodów słońca dla danej lokalizacji geograficznej. W ten sposób ustala harmonogram pracy dla wszystkich pór roku, a oświetlenie uliczne włącza i wyłącza się zawsze o wymaganej godzinie. Tego typu programatory posiadają wbudowany system zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie, co znacznie ułatwia pracę z nim i sprawia, że urządzenie działa bez przerwy. Możliwe jest także wprowadzenie przerwy nocnej lub zablokowanie jej w dowolnym momencie.

Programator tego typu posiada wbudowany wyświetlacz LED oraz klawiaturę, za której pomocą wprowadzimy dokładne wytyczne pracy urządzenia. Dzięki zastosowaniu pilota zdalnego sterowania, sterowanie programatorem możemy przeprowadzać z dużej odległości. Wszystkie przyciski możemy też zablokować za pomocą specjalnego kodu.