Projektowanie elektroniki i obwody

Od zawsze interesowało mnie wszystko, co związane jest z elektroniką. Już jako dziecko zacząłem się tym tematem interesować, chociaż prawdę mówiąc przysłowiowego bakcyla elektronicznego złapałem dopiero na studiach, gdzie mieliśmy praktyczne zajęcia i robiliśmy na prawdę przeróżne rzeczy.

Projektowanie elektroniki nie jest łatwe

projektowanie elektronikiPo studiach znalazłem sobie bardzo, ale to bardzo fajną prace. Pracę znalazłem sobie w firmie, która zajmuje się wszystkim, co związane jest z elektroniką. Ja w owej firmie jestem głównie odpowiedzialny za projektowanie elektroniki różnego rodzaju. Miedzy innymi w tej mojej firmie projektuję takie rzeczy, jak płytki drukowane. Oprócz płytek bardzo często również projektuję obwody drukowane. Ja nie jestem odpowiedzialny za ich produkcję, wyrabianie, czy coś takiego. Moim zadaniem jest tylko ich zaprojektowanie, a możecie mi wierzyć nie jest to rzecz łatwa. Wszystko trzeba zaprojektować tak, aby po prostu, że tak powiem miało ” ręce i nogi ” i należycie spełniało swoją funkcję, żeby nie powstała żadna usterka, ani nic takiego. Jest to bardzo odpowiedzialna praca i na prawdę przy tym wszystkim trzeba się natrudzić, aby zrobiony przeze mnie projekt został zaakceptowany. Nie rzadko zdarza się, że to co zaprojektuję zostaje do mnie odsyłane i wtedy muszę dokonywać różnych poprawek, które zostały naniesione. Zawsze jednak projektując staram się, aby nie było się do czego przyczepić, tak żebym później ja nie musiał dokonywać żadnych, nawet najmniejszych poprawek. Ogólnie bardzo lubię to, co robię, bo jest to praca, która niezmiernie mnie ciekawi i w ogóle mnie nie nudzi.

Cieszę się bardzo, że mam taką prace, z której jestem zadowolony i to bardzo, a ponadto zarabiam, że tak powiem nie małe pieniądze. Mam nadzieję, że w tej firmie będzie mi dane przepracować jeszcze długie, długie lata.

Więcej na stronie www.pcbmax.pl