Promienniki emitujące fale podczerwieni

 

Ogrzewanie pomieszczeń o bardzo dużej kubaturze od zawsze stanowiło spory problem. Musiało minąć wiele lat zanim udało się ostatecznie znaleźć rozwiązanie. Problem tkwił głównie w tym, że stosowano wcześniej ogrzewanie konwekcyjne. Opierało się ono o podgrzewanie powietrza w pomieszczeniu. Nowoczesne techniki grzewcze pozwalają na ogrzewanie jedynie osób znajdujących się w pomieszczeniu. 

Sprawdzone promienniki gazowe

ogrzewanie magazynuOgrzewanie hal produkcyjnych czy magazynów było od zawsze sporym problemem. Ostatnimi czasy udaje się ten problem rozwiązywać. Szczególnie popularne jest ogrzewanie magazynu przy wykorzystywaniu fal podczerwieni emitowanych przez specjalne urządzenia. Sprzęt do generowania fal podczerwieni zwany jest promiennikami. Przez długie lata dostępne były jedynie promienniki elektryczne, które niestety nie wszędzie mogły być stosowane. Z biegiem lat zaczęto tworzyć również wersje gazowe, które właśnie w budynkach przemysłowych sprawdzają się najlepiej. Promiennik gazowy to urządzenie, do którego podłącza się butlę gazową. Jest to więc urządzenie, które częściowo uznawać można za mobilne. Promiennik gazowy nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu. Nie da się ukryć, że dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie mnóstwa energii. Promienie podczerwieni generowane przez promiennik rozchodzą się wokół urządzenia i ogrzewają wszystko co się tam znajduje poza powietrzem zgromadzonym w pomieszczeniu.

Na dzień dzisiejszy promienniki gazowe są stosowane niezwykle często w ogrzewaniu zarówno hal produkcyjnych jak też magazynów czy sortowni. Koszty związane z użytkowaniem takich promienników są stosunkowo niskie co jeszcze bardziej zachęca do tego by korzystać z tych urządzeń. Dostępne w sprzedaży są również promienniki przeznaczone do użytku domowego.