Przewożenie zwłok w samochodach z chłodnią

Większość zakładów pogrzebowych zajmuje się takimi usługami jak transportowanie zwłok. Zdarza się przecież, że zwłoki przewożone są między miejscowościami w Polsce na duże odległości. Dzieje się tak np. wtedy, kiedy dana osoba zmarła w innym mieście, a zostanie pochowana w rodzinnej miejscowości.

Transportowanie zwłok w hermetycznie zamkniętych trumnach

transport zwłok - WrocławWłaśnie wtedy konieczne jest bezpieczne przewiezienie zwłok. Co więcej, czasami konieczne jest przewiezienie zwłok między granicami różnych krajów. Tu najczęściej korzysta się z transportu samochodowego, chociaż oczywiście w przypadku większych odległości wykorzystany może zostać transport lotniczy, kolejowy czy morski. Trumny przewozi się w samochodach, które posiadają chłodnie. W przeciwnym razie przewiezienie zwłok byłoby niemożliwe i niezgodne z prawem. Taki transport zwłok – Wrocław świadczony jest praktycznie przez każdy zakład pogrzebowy zajmujący się usługami pogrzebowymi w sposób kompleksowy. Zwłoki mogą być przewożone w trumnach drewnianych. Wiadomo, że takie trumny muszą być hermetycznie zamknięte. Wykonywane są one z materiałów, które spełniają kryteria transportu międzynarodowego. W trumnach drewnianych i tak znajduje się dodatkowo wkład metalowy. W ofercie zakładu pogrzebowego można znaleźć zazwyczaj kilka modeli transportowych trumien drewnianych. Wykonywane są one z solidnego drewna np. dęby ciemnego, jasnego albo z sosny matowej. Oczywiście zwłoki przewożone są nie tylko w trumnach drewnianych.

Można również przewozić je w trumnach metalowych. Takie trumny charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, a ich pokrywa również jest hermetycznie zamykana. Najważniejsze jest to, by w samochodzie panowały odpowiednie warunki (chłodnicze). Ciało osoby zmarłej po przewiezieniu w konkretne miejsce trafia z powrotem do kostnicy.