Przytulanki i szmatki sensoryczne

Wszystkie zabawki sensoryczne odpowiednie są dla małych dzieci. Właśnie dlatego to właśnie one powinny być kupowane jako pierwsze. Zdecydowanie nadają się już od trzeciego miesiąca życia. Oczywiście w sklepie z zabawkami znajdziemy rożnego rodzaju zabawki sensoryczne w tym małe szmatki sensoryczne idealne na noworodków.

Tanie i popularne zabawki sensoryczne

szmatka sensorycznaZdecydowanie każde małe dziecko powinno zacząć zabawę od szmatki sensorycznej lub kostki. Są to zabawki stymulujące rozwój umysłowy i zarazem fizyczny. Szmatka sensoryczna może mieć różne funkcje. Jeśli będzie szeleszcząc tym bardziej będzie atrakcyjna dla małego dziecka. Dodatkowo taka szmatka może mieć kolor czarno- biały i mieć kilka kolorowych tasiemek. Czasami do takiej szmatki dołączona jest np. jakaś szeleszcząca kuleczka lub nawet gryzak. Cena za szmatkę zaczyna się od 10 zł i rośnie jeśli wielkość tej szmatki jest dosyć duża. Oczywiście taką szmatkę możemy prać w środkach do prania ubrań niemowlęcych. Okresie późniejszym taka szmatka staje się bardzo często przytulanka dla naszego niemowlaka. oczywiście takie szmatki kupimy nie tylko w sklepie z zabawkami dla dzieci i z artykułami dziecięcymi. Na pewno dostaniemy ją także w sklepach, w których są pościele i tego typu dodatki. Cena za nią nie jest wysoka dlatego możemy ją bardzo często wymieniać na nową.

Jeśli chcemy by nasze dziecko prawidłowo się rozwijała musimy kupować odpowiednie zabawki. Na pewno w pierwszym okresie życia nie należy pobudzać wszystkich zmysłów dziecka w jednym czasie. Dlatego zabawki świecące i grające powinny poczekać do skończenia pierwszego roku życia. W zamian kupmy zabawki sensoryczne. Świetnie wpływają na rozwój motoryki oraz wspomagają prace układu nerwowego. Zatem idealne są dla małych dzieci.