Remont starego domu i dachu

Osiem lat temu udało mi się razem z mężem kupić niezwykle urokliwy chociaż bardzo podniszczony dom w Konstancinie Jeziornej. Wydawało nam się jednak, że jest to dobra inwestycja. Zamiast kupować nowe ale drogie mieszkanie woleliśmy kupić dom z działką i na spokojnie go sobie remontować.

Dachy z Otwocka były atrakcyjne

dachyWydawało nam się nawet, że będzie to rozwiązanie korzystniejsze finansowo. Otóż z tej decyzji do teraz jesteśmy zdecydowani jednak kosztowała nas dużo więcej niż się spodziewaliśmy. Najgorzej wspominam remont dachu. Właściwie to były dwa dachy ponieważ w równie opłakanym stanie był dach przylegającego do domu budynku gospodarczego. A remont nie był tak naprawdę remontem ale całkowitą wymianą. Dachy pokryte były tanią papą z Grójca. Były strasznie nieszczelne i w wielu miejscach przeciekały. Poza tym papa nie jest za dobrym materiałem termoizolacyjnym a latem bardo się nagrzewa przez co temperatura w całym domu znacznie się podnosi. Najtaniej byłoby położyć nową warstwę papy, uszczelnić i zignorować jej wady. Zdecydowaliśmy się jednak nie pójść na łatwiznę. Zdawaliśmy sobie bowiem sprawę, że w końcu i tak zdecydowalibyśmy się na ładniejsze i lepsze dachy otwock. Wybraliśmy więc coś co podobało nam się od lat – dachy ze strzechy. Przy okazji otynkowaliśmy oba budynki. Jasne ściany domu i ciemny dach ze strzechy tak pięknie ze sobą kontrastują, że po prostu nie mogliśmy sobie odmówić tej inwestycji. Zresztą strzecha jest bardzo dobrym pokryciem. Wynajęliśmy bardzo znaną firmę z Warki. Zdjęcie starych dachów i położenie nowych zajęło w sumie prawie miesiąc. Było jednak warto czekać.

Dom prezentuje się niezwykle pięknie. Uważam, że były to dobrze wydane pieniądze. Tak naprawdę jedyną wadą dachów ze strzechy jest ich cena, jednak wiem, że nie będziemy mieli żadnych kłopotów z tym dachem do końca naszego życia.