Remont w bloku i profesjonalne podnośniki koszowe

Jak co dzień, każdy poranek witam dopiero po okrutnym wybudzeniu przez stojący na szafce obok łóżka, budzik. To on codziennie rano obwiesza mi, że całe województwo pomorskie zaczyna ustawiać się w blokach, gotowi do startu do niezmiennej rutyny.

Podnośniki koszowe mieszczą kilka osób

podnośniki koszowe I mnie w ten sposób ze snu wyławia to przebrzydłe urządzenie, nawołujące do pobudki i zwleczenia się z wyra. Kiedy poranne toalety oraz śniadanie mam za sobą, pora wyjść na przeciw rzeczywistości i jasnemu światłu (w końcu mamy lipiec) i udać się do pracy. Jedyną zmienną, która w tym dniu mnie wytrąciła z niezmiennej trasy, była kartka na drzwiach klatki schodowej z informacją, że z dniem dzisiejszym rozpoczyna się dawno wyczekiwany remont elewacji budynku. Blok jest czteropiętrowy, więc będzie co robić. Ale z drugiej strony, nie po to zbieraliśmy ze wspólnotą cały rok, aby nie skorzystać z metod ociepleń ścian budynku. Dzień w pracy minął spokojnie, więc zaraz po niej udałem się do pobliskiej knajpki, aby zjeść obiad, którego za nic nie chciało mi się robić w mieszkaniu. Po posiłku skierowałem soje nogi w kierunku domu. Będą niedaleko niego, wychodząc zza rogu, który zasłaniał mi jego widok, nagle rzuciło mi się w oczy ilość sprzętu, który przywędrował do nas. Na parkingu, przy samych ścianach stały cztery ciężarówki wyposażone w profesjonalne podnośniki koszowe pomorskie, na których stały dwuosobowe ekipy remontowe. Do pracy wychodziłem po siódmej. Teraz mamy godzinę siedemnastą, a już klej wraz ze styropianem sięgał drugiego piętra. Podnośniki koszowe miały możliwość pomieścić kilka osób. Stojąc chwilę w bezruchu można było wręcz widać, jak kosze poruszały się w linii poziomej, a śladem po nich była warstwa kleju, na którym przyklejone były płaty styropianowe. Widząc tempo prac, byłem przekonany, że w dniu jutrzejszym zostaną one zakończone.

Niewiele się pomyliłem, bo gdy następnego dnia się obudziłem, okazało się że rusza druga część robót, czyli malowanie bloku na ładny kolor.