Rolety bez montażu

 

Kiedy poszukujemy rozwiązania, które pozwoli nam dowolnie regulować ilość dziennego światła wpadającego przez okna do naszego mieszkania, jednym z pomysłów jest zakup odpowiednio dopasowanych do okien rolet. Dzięki nim możemy zasłonić okno, chroniąc się przed postronnymi obserwatorami znajdującymi się na zewnątrz, a także możemy ochronić się przed intensywnymi promieniami słonecznymi.

Rolety typu noc i dzień

mini rolety noc i dzień bez montażuWśród rolet możemy znaleźć produkty, które cechują się różnymi właściwościami. Po pierwsze, właściwości te wynikają w prosty sposób z materiałów, z których produkowane są rolety. Po drugie, dużą rolę odgrywa też sam projekt rolet, który może powiększać funkcjonalność typowych rolet, pozwalając na dodatkowe regulowanie ilości promieni słonecznych przenikających do pomieszczenia. Świetnym przykładem rolet tego typu są mini rolety noc i dzień bez montażu, które możemy znaleźć w popularnych sklepach z wyposażeniem do każdego domu. Rolety tego typu cechują się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu możemy je dopasować nawet do wąskich okien, które najczęściej montowane są w kuchni lub w łazience. Wykonywane są w różnych wariantach kolorystycznych. Nazwa tych rolet nie wzięła się znikąd. Nawiązuje ona do funkcjonalności tych rolet, która pozwala na ich efektywne zastosowanie nie tylko wieczorem, kiedy chcemy odciąć się od spojrzeń osób znajdujących się na zewnątrz, ale również w ciągu dnia, chroniąc nas przed jasnym światłem słonecznym.

Roleta, której zakupu chcemy dokonać, musi być odpowiednio dobrana do naszych potrzeb, a także do rozmiaru posiadanego przez nas okna. Bardzo ważna jest tutaj szerokość rolety. Co ważne, bez większego problemu możemy zamontować ją samodzielnie, ponieważ jest ona mocowana do ramy okna, bez konieczności wiercenia w ścianie.