Rosnąca popularność elektrostymulacji

Elektrostymulacja to obecnie jeden z popularniejszych metod medycyny, stosowany do łagodzenia bóli w przebiegu różnego rodzaju chorób przewlekłych, a także w walce z nadmiernie rozbudowaną tkanką tłuszczową. Urządzenia do elektrostymulacji są nie tylko stosowane w gabinetach zabiegowych, czy rehabilitacyjnych, ale coraz częściej także w domach prywatnych, dzięki szerokiej dostępności urządzeń tego typu w popularnych sklepach.

Zalety elektrostymulacji

elektrody samoprzylepneJak wspomniałem wcześniej, z roku na rok zwiększa się rola elektrostymulacji leczeniu przewlekłych bóli towarzyszącym mniej lub bardziej groźnym schorzeniom przewlekłym. Ich rosnąca popularność, wynika z większej świadomości pacjentów, dotyczącej szkodliwego wpływu częstego stosowania środków przeciwbólowych na organy wewnętrzne takie jak trzustka czy wątroba, oraz rosnącej świadomości ryzyka uzależnienia od tego typu leków. Świadomi ich szkodliwości pacjenci zaczęli poszukiwać alternatywnych metod na radzenie sobie z bólem. Co ciekawe zanim elektrostymulacja zaczęła być stosowana szeroka w medycynie, z jej zalet korzystano aby wspomóc rozwój mięśni czy spalanie tkanki tłuszczowej. To jednak branża medyczna potrafi skorzystać w pełni z zalet tego typu leczenia wpływając nie tylko na rozwój samych urządzeń, ale i akcesoriów do nich. Dziś bez problemy możemy kupić różnego rodzaju elektrody samoprzylepne do elektrostymulatorów oraz innego typu akcesoria. Kilka lat temu były one możliwe do kupienia jedynie w sklepach medycznych.

Elektrostymulacja, regularnie stosowana, jest w stanie skutecznie zmniejszyć natężenie bólu, oraz zmniejszyć ryzyko jego nawrotów, bez konieczności stosowania szkodliwych dla zdrowia leków przeciwbólowych. Może być stosowana w bólach stawów, kręgosłupa czy nerwobólach, skutecznie zmniejszając napięcie mięśni i tym samym natężenie bólu.