Rozwiązania do hal magazynowych i produkcyjnych

W dużych przedsiębiorstwach, korzystających z hal produkcyjnych czy magazynowych o ogromnym metrażu, niejednokrotnie konieczne jest przedzielenie poszczególnych przestrzeni użytkowych. Nie zawsze hala dysponuje odrębnymi pomieszczeniami, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie bram szybkobieżnych.

Brama szybkobieżna dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców

bramy szybkobieżnePrzede wszystkim bramy szybkobieżne mogą być wykonane z bardzo lekkich materiałów, na przykład miękkiego PCV, co zdecydowanie ułatwia zarówno ich montaż, jak i stosowanie. Idealnie sprawdzają się w przedsiębiorstwach, gdzie są wystawione na poważną próbę, poprzez ich nieustanne, intensywne użytkowanie. Lekkość bram szybkobieżnych powoduje, że ich konstrukcja nie ulega łatwemu psuciu i nie ma konieczności ich ciągłego naprawiania. Do tego posiadają szereg dodatkowych elementów, dzięki którym, mimo lekkiej konstrukcji, nie powodują drastycznej utraty ciepła w pomieszczeniu. Zatem bramy szybkobieżne są niezwykle funkcjonalne, a także zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Producenci tych bram proponują również w swoim asortymencie model, przystosowany do montażu zewnętrznego. Bramy szybkobieżne są w pełni zautomatyzowane, ale posiadają też opcję ręcznego otwierania i zamykania, w razie przerwy w dostawie prądu lub awarii. Do tego posiadają niezbędne czujniki, które zapobiegają przytrzaśnięciu. Brama, jeżeli napotka przeszkodę, automatycznie wyłączy się. Prędkość otwierania i zamykania bram tego typu osiąga nawet jeden metr na sekundę.

Trzeba zatem powiedzieć, że bramy szybkobieżne są doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, korzystających z hal produkcyjnych czy magazynowych. Dzięki bramom bez problemu oddzielimy poszczególne przestrzenie i pomieszczenia w hali.