Samochód bez korozji

Uszkodzenia wizualne samochodu, nawet te najmniejsze mogą przyczynić się do tego, że będzie wyglądał na mniej niż jest wart. Decydując się na sprzedaż auta, powinniśmy je dokładnie obejrzeć, by pozbyć się pewnych niedoskonałości. Na co zwracać uwagę?

Zderzak bez popękanego lakieru

popękany lakier na zderzakuJedną z elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy sprzedać samochód, a być może i kupić, jest zderzak. Oczywiście istnieje więcej elementów na które należy zwrócić uwagę ale zderzak jest jedną z najważniejszych. Jeżeli zauważymy, że nasz samochód posiada popękany lakier na zderzaku, należy jak najbardziej się tym zająć. Powinniśmy dopracować te drobne szczegóły naszego pojazdu, by wizualnie nie wzbudzał niechęci oraz nasz potencjalny kupiec nie czepiał się detali, domagając się przy tym upustu z ceny. Samochód możemy oddać do mechanika, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by doszlifować go samemu. Lakier na zderzaku bardzo łatwo może popękać, zwłaszcza jeżeli nieświadomie na coś najedziemy, uderzymy no o krawężnik co sprawi, że go zarysujemy. Pękającego lakieru nie można bagatelizować, trzeba wtedy bardzo uważać na myjniach samochodowych ciśnieniowych, ponieważ może się przyczynić to do odpadania lakieru. Odpadanie lakieru wiąże się z tym, że zacznie nam wdawać się korozja, która będzie zjadała pozostałe elementy. W razie problemów należy udać się do lakiernika, który pomoże nam z problemem związanym z pękającym i odpadającym lakierem. Koszty usługi zależne są od wielkości lakierowanego miejsca.

Z pękającym lakierem na zderzaku lub innych elementach samochodu, warto udać się do lakiernika, który solidnie wykona swoją pracę. Trzeba jednak tego dopilnować i nie bagatelizować pękającego lakieru, jeżeli nie chcemy by weszła na samochód korozja.