Sauna sucha, a jej cena

Wśród wszystkich saun na pewno sauna sucha ma do zaoferowania najtrudniejsze warunki. Temperatura w niej sięga do stu stopni, a wilgotność zaledwie do dziesięciu procent. Należy korzystać z niej tylko raz w tygodniu i nie można zapomnieć o zimnym prysznicu po jej użytkowaniu. Jednakże mimo wszelkich trudności, korzystanie z takiej sauny jest niezwykle korzystne dla zdrowia.

Przeanalizowanie cen sauny suchej

sauna sucha cenaSauna sucha przede wszystkim zwiększa metabolizm, a przy jednorazowym skorzystaniu z niej można spalić tyle samo kalorii co po biegu na cztery kilometry. Ponadto korzystanie z sauny suchej wzmacnia odporność, poprawia krążenie krwi i relaksuje. Najważniejszym jednak jej aspektem jest to, że oczyszcza organizm i odtruwa go ze szkodliwych toksyn. Pozostaje wówczas pytanie ile kosztuje taka przyjemność. W internecie można znaleźć różne cenniki zależne od miejsca do którego planujemy się udać. Można znaleźć ceny zależne od planowanego czasu, który chce się spędzić w saunie. Warto wówczas poświęcić czas na przeliczenie średniej i zdecydowanie co jest bardziej opłacalne. Przykładowo cena za pół godziny w pierwszym miejscu, które znalazłam wynosi 8 złoty, natomiast w drugim miejscu cena jest podana jako czterdzieści groszy za minutę, co podsumowując wynosi 12 zł za pół godziny. Różnica jest spora, jednakże należy pamiętać, że najbardziej odpowiedni czas przebywania w saunie wynosi nie więcej niż 15 minut. Najbardziej ekonomicznie będzie w takim razie oszacowanie średniego czasu, który się poświęca na przebywanie w saunie i na jego podstawie powinno się wybrać najkorzystniejszą ofertę. Można również zakupić sobie domową saunę. Jednakże po sprawdzeniu wyników frazy „sauna sucha cena” okazuje się, że należy wówczas mieć w posiadaniu około trzy tysiące złotych. Zdecydowanie nie każdego stać na taki wydatek.
Podsumowując, zakres cen korzystania z sauny suchej jest tak samo szeroki jak jej zakres jej zalet. Dopiero po chłodnym przeanalizowaniu cennika można się udać na gorący seans w saunie.