Separacja polega na osobnym mieszkaniu

Nawet najlepszy związek, w którym partnerzy znajdą się jak dwa łyse konie i świetnie dogadują, prędzej czy później przeżywa swój kryzys. Jeśli uda się go zażegnać, to sytuacja wydaje się opanowana. Problem pojawia się w momencie podjęcia decyzji o separacji.

Po separacji najczęściej dochodzi do rozwodu

rozwody po separacji w SzczeciniePojęcie separacji oznacza sytuację, w której jeden z małżonków podejmuje decyzję o wyprowadzeniu się ze wspólnego mieszkania. Fakt ten interpretowany jest przez społeczeństwo jako całkowity rozpad ich pożycia małżeńskiego, co w niektórych sytuacjach może zostać uznane za wystarczającą przesłankę do udzielenia rozwodu. Rozwody po separacji w Szczecinie to chleb powszedni dla znajdujących się tam kancelarii. Partnerzy, którzy decydują się na prowadzenie osobnego życia muszą dokonać między sobą podziału majątku. Jest to źródło wielu zgrzytów pomiędzy innymi, przez co często decyzja jest podejmowana przez sąd. Wyjątkiem skreślającym konieczność dokonania majątku jest podpisanie intercyzy, która stanowi o rozdzielności majątkowej. Odchodząc jednak od tematów stricte materialnych, jeśli rodzina posiada wspólne dziecko to sąd musi wybrać również stronę procesu, na której spocznie opieka nad tym dzieckiem. To druga, główna przyczyna wszystkich konfliktów i nieporozumień. Sąd kierując się dobrem dziecka nakazuje partnerom dokonać mediacji i jeśli uda im się dojść do porozumienia w zakresie sprawowania opieki nad potomkiem, zatwierdza to na mocy nadanych mu uprawnień.

Zdaniem psychologów rozwód jest drugim, jeśli mowa o skali najbardziej stresujących przeżyć, doznaniem człowieka. Jednak w niektórych sytuacjach, jest to zło konieczne umożliwiające rozpoczęcie nowego życia i szczęśliwego funkcjonowania w świecie. Nie bójmy się podjąć tej decyzji.