Serwis do kawy – wizytówką domu

Za niedługo przyjedzie do mnie siostra Kamila z Warszawy, razem ze swoim partnerem Tomkiem. Odkąd wyjechała do tego miasta to strasznie się zmieniła, teraz zachowuje się tak nowocześnie i w ogóle jaka ona nie jest. Więc postanowiłam się nią nie denerwować i zapomnieć o jej zachowaniu. Sebastian mi to ciągle powtarza i szczerze wspiera mnie, nie wiem on jest rodowitym warszawiakiem a nie zachowuje się w ten sposób.

Pokazanie się z nowoczesnej strony

nowoczesny serwis do kawyPewnie ona pomyśli, że chcemy przetrzeć jej nosa bo od paru dni został skończony remont mieszkania. Ja razem z Sebastianem zbieraliśmy się od dłuższego czasu, żeby zmienić wnętrze na taki nowoczesny prosty styl. Ale do tego jeszcze zostaliśmy zmuszeni kupić cały nowy zestaw kuchenny. Nawet musieliśmy kupić nowoczesny serwis do kawy, bo tamten stary wyróżniał się na te tej całej prostoty. Niby to głupota ale kwiatowe wzory na serwisie od razu krzyczały, więc ten serwis oddałam mamie. A ten nowy serwis już wygląda o wiele lepiej – jest wykonany z porcelany, cały biały z pozłacanymi prostymi geometrycznymi wzorami ale tych wzorów były tak delikatne, że były mało co widoczne. W zależności jak się ustawi dzbanuszek albo filiżankę. Znalezienie takiej porcelany nie było łatwe, ponieważ ja jestem bardzo wybredna ale jaki Sebastian jest wybredny pod tym względem to nawet po trzech latach mieszkania z nim nie miałam zielonego pojęcia. Nigdy nie widziałam, żeby przykładał aż tak dużą uwagę do takich rzeczy. Przyznał mi się że tak nie było ponieważ wcześniej nic nam do niczego nie pasowało.

Nadszedł ten dzień moja siostra przyjechała do nas w odwiedziny ze swoim Tomkiem. Było widać po jej minie, że nie spodziewała się takiego wszechstronnego mieszkania. Oczywiście była twarda i zachowywała się, że jest lepsza – do momentu jak postawiliśmy ten serwis do kawy. Dopiero wtedy zrozumiałam co tak na prawdę chciał osiągnąć mój mąż szukając tak długo tego serwisu.