Sok z noni chroni przed nowotworami

 

Czy słyszeliście kiedyś o zdrowotnych właściwościach soku z noni? Ten cudowny specyfik ma zapobiegać wielu chorobom, łagodzić ich objawy, dodawać energii i zwiększać witalność. Czy rzeczywiście warto pić ten sok i jakich efektów możemy się spodziewać?

Niezwykłe właściwości soku z noni

sok z noniNa początek należy wyjaśnić, czym tak właściwie jest noni i gdzie występuje. Otóż noni, czyli roślinę zwaną morwą indyjską, znajdziemy w Azji Południowo-Wschodniej i wielu wyspach pacyficznych. Jest ona bardzo doceniana przez mieszkańców tamtych rejonów. Sok z noni jest przez nich wyrabiany od wielu lat i słynie z licznych właściwości leczniczych. Do Europy przywędrował stosunkowo niedawno, jednak jest chętnie używany jako lekarstwo mające zapobiegać rozwojowi nowotworów, miażdżycy, cukrzycy, stanów zapalnych i chorób układu pokarmowego. Naukowcy potwierdzają, że sok wyrabiany z morwy indyjskiej istotnie może zapobiegać rozwojowi nowotworów, a także łagodzić objawy choroby u pacjenta, u którego zdiagnozowano nowotwór. Sok wykazuje również działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, korzystnie wpływa na układ pokarmowy, zapobiegając rozwojowi wielu chorób. Taki sok możemy zakupić w specjalnych sklepach zielarskich lub zamówić przez internet. Ważne jest jednak, by spożywać odpowiednią ilość lekarstwa i nie przekraczać zalecanej dziennej dawki do spożycia. Soku nie powinny również spożywać dzieci oraz ciężarne kobiety, gdyż może on sprzyjać poronieniu.

Sok z noni jest bardzo chętnie wykorzystywany przez sympatyków medycyny naturalnej. Uważają oni, że ma on niezwykłe właściwości lecznicze. Większość z nich została potwierdzona przez naukowców, którzy polecają jego spożywanie przy leczeniu nowotworów i innych schorzeń układu pokarmowego i odpornościowego.