Specjalne kartony do wina

Każdy degustator wina wie, że grunt to jest mieć miejsce w którym można je przechować. Nie każdy może pozwolić sobie na piwniczkę, z wielu powodów. Niektórych nie stać, a niektórzy nie mieszkają w domu. Nie jest to żaden problem, współczesne rozwiązania pomagają chować dowolną ilość wina w kontrolowanych warunkach. Wszystko jest możliwe z odpowiednim przygotowaniem.

Przechowywanie wina w kartonach

kartony na winoAby przechowywać wino wystarczy tylko troszkę miejsca w mieszkaniu. Jeden kąt to wszystko, aby cieszyć się stale dobrym trunkiem. Sposób na przechowywanie polega na wyposażeniu się w specjalne kartony na wino. W nich można utrzymać specjalną temperaturę, która sprzyja fermentacji. W kartonach możesz odwzorować każde warunki, które spełniają nawet najbardziej profesjonalne winiarnie. Karton posiada mały wentylator wraz podajnikiem wilgotności. Wpływa ona na wszystko, na jakość szkła butelki, fermentację, a także smak wina. Jednym z największych atutów jest to, że kartony są przystosowane nawet do kilkudziesięciu lat utrzymywania temperatury. Nie są one zbudowane z papieru, tak jak zwykłe kartony, bardziej przypominają małe lodówki. Wino musi być przetrzymywane w pochyleniu do przodu, tak aby szyjka była niżej niż dno butelki. Oczywiście karton wyposażony jest w stojak, który możesz wyprofilować na własny sposób, tak aby zmieścić jak najwięcej litrów wina. Będziesz mile zaskoczony pojemnością takiej skrzynki. 

Degustacja wina to zajęcie przyjemne, a jednocześnie wymagające wielkiej wprawy. Trzeba bardzo mocno wyostrzyć swoje zmysły. Warto chować wino w dobrym miejscu, aby nigdy nie wyjść z wprawy i cieszyć się smakiem nawet po kilku latach. Wiadome jest, że im starsze wino, tym lepiej smakuje, lecz ulubiony smak to kwestia indywidualna każdego degustatora.