Spektrometr alfa na targach handlowych

Odpowiadam za organizowanie targów sprzedażowych z różnych gałęzi handlu. Zawsze jestem obecny na wszystkich targach i często znajduję tam ciekawe produkty, które już nie raz zakupiłem. Tym razem miały odbyć się zupełnie inne targi handlowe dla firm specjalistycznych.

Targi handlowe i wystawa – spektrometr alfa

targi

Zaprosiłem mnóstwo firm, które przestawią swoje urządzenia. Pojawi się tam między innymi spektrometr przenośny różnych producentów czy detektor promieniowania, który ma wiele zastosowań. Będą także tam takie urządzenia jak analizator ftir czy wiele innych. Temat targów mnie zaciekawił, więc z ogromną przyjemnością się na nich także tym razem pojawiłem. Na jednym ze stoisk przedsiębiorca miał spektrometr ramana i pokazywał jakie ma zastosowanie. Urządzenie dość przydatne i wiedziałem, że wielu klientów będzie nim zainteresowanych. Kawałek dalej jakiś klient pokazywał jak pracuje detektor promieniowania oraz opisywał szczegółowo jego budowę. Podszedłem do stoiska, gdzie był młody chłopak, który oferował spektrometr alfa i podjąłem z nim dyskusję. Dowiedziałem się, że taki spektrometr alfa występuje jako magnetyczny czy jonizacyjny. Chłopak miał ogromną wiedzę i doskonale wiedział jaki produkt oferuje. Na tych targach wzbogaciłem swoją wiedzę jeżeli chodzi o detektor promieniowania, bo nie miałem o tym zielonego pojęcia. Dowiedziałem się także do czego służy spektrometr przenośny oraz kiedy się go używa. Lubię te targi właśnie dlatego, że można wzbogacić swoją wiedzę. Młody chłopak, który pokazywał mi spektrometr alfa zostawił mi się do siebie numer telefony.

Dobrze nam się rozmawiało i sądzę, że się zaprzyjaźnimy. Lubię poznawać ludzi i każda nowa znajomość jest dla mnie dość cenna. Ten chłopak mieszka niedaleko, więc będziemy mogli nie raz wyskoczyć na piwo.

O spektrometrach dostępnych w sprzedaży można przeczytać na – http://spektrometry.net