Spokój i bezpieczne otoczenie – podmurówka betonowa

Każdy kto mieszka albo przeprowadził się na wieś, zapewne wykonał to dlatego, że oczekiwał spokoju i ciszy. Nie ma w tym niczego dziwnego, większość ludzi „ucieka” z miasta, który przepełniony jest hałasem i ludźmi. Kiedy realizujemy projekt swojego domu, bardzo często zastanawiamy się nad samą koncepcją domu.

Podmurówka betonowa – czy gwarantuje bezpieczeństwo

podmurówka betonowaBardzo często pomijamy taki aspekt jak na przykład nasze otoczenie wokół naszego domu, naszej posesji. Trzeba to jasno powiedzieć, że jest to naprawdę realny błąd. Dziś chcę Wam przedstawić to na moim własnym przykładzie domu, mojego podwórka i jego funkcjach. Dla niewtajemniczonych, mieszkam w Gliwicach. Kiedy stałam przed wyborem odpowiedniego ogrodzenia, pierwsza rzeczą jaką się kierowałam były następujące funkcje, między innymi były to: odporność na dźwięki. Uściślając chodziło mi o to, żeby moje ogrodzenie chroniło mnie i moją rodzinę przed hałasami. Mój dom znajduje się w takim miejscu, które niestety jest narażone na hałasy z zewnątrz, typu samochody czy po prostu inni sąsiedzi. Kolejna rzecz, na której mi zależało to to, żeby montaż ogrodzeń, jakie wybiorę był prosty, by wręcz można było przeprowadzić go samodzielnie. Wszystkie te elementy spełniały ogrodzenia gabionowe. Dodatkowym plusem tego typu ogrodzenia było to, że nie potrzebna była wytrzymała podmurówka betonowa. To zdecydowanie ułatwia całość realizacji planu. Gabiony tworzy się z surowców, produktów łatwo dla nas dostępnych. Między innymi takich jak wyściółka, kamienie, żwir, gleba, drewno i tego typu rzeczy. Dla ulepszenia efektu jaki już uzyskaliśmy, zawsze możemy dodać kwiatowe kompozycje. Zapewniam Wam, że wówczas będzie miało to naprawdę genialny i zdumiewający efekt.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to, że gabiony nie narażają środowiska. Myślałam jeszcze nad opcją zwaną ogrodzenia panelowe, ale ostatecznie wybór padł na to pierwsze. Spokój i bezpieczeństwo moich najbliższych jest najważniejsze.