Sportowe kamery samochodowe

 

Niektóre trudne offroadowe trasy były położone w środku lasu, i filmowanie przejazdu było na nich utrudnione, lub całkowicie niemożliwe. Takie odcinki były często pomijane, choć zdarzało się iż na ich długości można było stosować najbardziej imponujące manewry. Różni kierowcy stosowali więc różne metody na pokazanie takiego przejazdu.

Kamera sportowa do samochodu offroadowego

kamera do samochodu cenaMetod na uwiecznienie przejazdu było dość wiele, od filmowania trasy jazdy dronem, do użycia kamer samochodowych. Ta ostatnia metoda była szczególnie popularna, gdyż nie było innego tak przydatnego urządzenia jak właśnie kamera do samochodua, a których cena urządzeń różniła się w zależności od samego typu kamery, jednak sprzęt do jazdy sportowej był stosunkowo tani, mimo wszystkich zalet jakie posiadał. Przede wszystkim, sportowe kamery samochodowe były wyposażone w automatyczną regulację obrazu i filtr antywstrząsowy, zapobiegający rozmyciu obrazu podczas szybkiej i dynamicznej jazdy. Była to szczególnie przydatna funkcja, zwłaszcza dla kierowców chcących uwiecznić przejazd po najtrudniejszej trasie w okolicy, lub też do wyznaczania nowych, do tej pory nieużywanych torów. Kamery te miały własną pamięć wewnętrzną, jednak pozwalały na użycie kart pamięci w celu powiększenia długości czasu nagrania nawet do kilku godzin, i mogły być bardzo wygodnie użyte wraz z komputerem przenośnym lub stacjonarnym za pomocą kabla usb lub połączenia wifi.

Jako że były one przeznaczone głównie do nagrywania jazdy w trudnym terenie, kamery te były wytrzymałe i odporne zarówno na wstrząsy jak i uderzenia, bez trudu znosząc efekty najbardziej agresywnej jazdy. Nie były one wyposażane w wiele elektronicznych dodatków, jak odmiany przeznaczone do używania w samochodach osobowych, co tym bardziej podnosiło ich wytrzymałość.