Spotkanie z grafologiem w klasie

No, okres świąteczny się skończył, sylwestrowy weekend też, więc można było zabrać się do pracy. Moi uczniowie nie mogli wytrzymać z ciekawości kogo zaproszę na nasze spotkanie klasowe.

Grafolog i ciekawa lekcja

grafologPrzed świętami nic im nie mówiłem, powiedziałem że mają odpocząć i napisać listy do świętego mikołaja i przynieść je potem na lekcje. Zaskoczeni przynieśli je i wówczas zaprosiłem do klasy moją kuzynkę Marikę. Marika to grafolog, biegły sądowy, a przede wszystkim wielka pasjonatka sztuki jaką jest grafologia. Nie tylko badanie pisma ją zajmowało, ale też potrafiła odczytać charakter, w sensie osobowość, autora tekstu. Była w tym naprawdę niesamowita. Dzieci myślały na początku, że grafolog to osoba, która paskudnie i zdecydowanie zbyt wiele pisze. Pomylili to kim jest grafolog a kim grafoman. Po szybkim pokazaniu różnic, moja kuzyna postanowiła pokazać to czym się na poważnie zajmuje grafologia. Wzięła listy do świętego mikołaja, które napisały moje kochane dzieci i zagięła każdy tak, aby nie widzieć imion, aby nie mogła nawet sugerować się płcią. Spojrzała na moich uczniów i pokazała podstawowe techniki jakie posiada badanie pisma, nieco wprowadziła w temat. Potem jako wprawny grafolog bardzo szybko zaczęła dopasowywać teksty do autorów nie znając moich dzieci. Były w szoku, że tak można w ogóle zrobić. Nawet jak dzieci pomijały w listach cechy charakteru, nic o sobie nie pisały. Grafologia tego nie potrzebuje, bardzo sprawne badanie pisma wszystko załatwiło. Dzieci po raz kolejny były zachwycone z obecnego gościa na zajęciach. Po koniec lekcji posypały się pytania.

Wiele dzieci zaczęło zastanawiać się kim jest grafolog, to znaczy jakie musi mieć predyspozycje osoba, dla której grafologia jest przyszłością. Marika była bardzo zadowolona.

Więcej o grafologii na stronie www.e-grafolog.pl