Sprawna budowa linii produkcyjnych to podstawa

Zajmuję się budową linii produkcyjnych u klienta. Nie jest to zadanie proste, ale mam niemałe doświadczenie, więc daję sobie z tym bez problemu radę. Poza tym na samym początku, kiedy zaczynałem, to otrzymałem szczegółowe przeszkolenie.

Budowa nowych linii na produkcji

sprawna budowa linii produkcyjnychDzięki temu od samego początku wiedziałem jak po kolei postępować. Nic nie mogło mnie więc zaskoczyć. No, może prawie nic, bo wiadomo, że zawsze mogą się trafić jakieś nieprzewidziane sytuacje. Na początku jednak byłem jedynie jednym z wielu pomocników. Nadzorem nad budową zajmował się zaś ktoś inny. On posiadał dużo większą wiedzę i doświadczenie ode mnie. Muszę przyznać, że lubiłem pana Zenona, który właśnie mówił nam, co mamy po kolei robić. Był to nasz majster, mistrz produkcji. Niestety odszedł już na emeryturę. Nadal jednak sprawna budowa linii produkcyjnych jest możliwa. Ja bowiem w międzyczasie doskonale się wyszkoliłem i dzisiaj to ja pełnię funkcję mistrza. Lubię się tym chwalić wśród znajomych, bo dobrze to brzmi. Teraz w mniejszym stopniu sam zajmuję się budową, a w większym muszę ją po prostu nadzorować i pilnować, żeby wszystko szło jak należy. Niektórzy uważają, że takie osoby to tylko zawadzają. Ja jednak nie mam takiego zdania na ten temat. Wiem, że mistrz ma o wiele większą odpowiedzialność za całą pracę niż taki zwykły pracownik. Za to może ma mniej do czynienia z rzeczywistą pracą fizyczną, choć też nie zawsze, bo zależy, ile jest akurat rąk do pracy. Moim zadaniem jest tak się tym wszystkim zajmować, aby prace szły szybko i aby nie było żadnych błędów.

Staram się być dobrym zarządzającym, ale czy mi wychodzi, to już mogą powiedzieć tylko moi podwładni. Mam nadzieję, że nie mają na mój temat negatywnego zdania, bo nigdy nic mi wprost takiego nie powiedzieli.