Sprzęgła proszkowe w przemyśle

Posiadam własny zakład produkcyjny. W mojej firmie produkuję artykuły spożywcze: popcorn, lody wodne, prażynki oraz watę cukrową. Ostatnio miałam problem z opakowaniami do prażynek, a właściwie z ich brakiem. Otóż hurtownia, która wykonuje takie opakowania miała popsute nożyce krążkowe.

Trzeba posiadać trwałe sprzęgła proszkowe

sprzęgła proszkoweByłam bardzo zła z tego powodu, ponieważ produkcja żywności bez opakowań nie była możliwa. Starałam się jeszcze negocjować z tą firmą, ale okazało się, że w ciągu tygodnia nie ma takiej możliwości, ponieważ noże krążkowe będą dopiero sprowadzane z zagranicy. Musiałam poszukać całkowicie innej firmy, ale to też nie było takie proste, ponieważ druga firma z mojego miasta miała popsute, a nie trwałe sprzęgła proszkowe. W takiej sytuacji musiałam poczekać. Z tego, co wiem, opakowania takie wbrew pozorom nie wykonuje się tak prosto. Do tego potrzebna jest odpowiednio sprawna maszyna, nie tylko noże krążkowe. Bardzo ważną kwestią jest sprawny hamulec elektromagnetyczny, który wprawia ciąg maszynowy w pulsacyjny ruch. Dzięki temu możliwe jest przycięcie opakowania. Aby takie opakowania były dokładnie wykonane, to w trakcie produkcji niezbędna jest prawidłowa kontrola nadruku. Samo cięcie nożycowe wykonywane jest na papierze, folii, kartonie lub materiale tekstylnym, a więc stosowane jest w różnych rodzajach opakowań. Jak już wspomniano, cięcie nie będzie dokładne, gdyby nie sprawne sprzęgło oraz nakładki na walec anvil covers, które są dopasowywane do rozmiaru walca.

Jak widać, produkcja opakowań jest skomplikowanym zabiegiem, na który trzeba długo czekać. Produkcja opakowań do prażynek zaczęła być wznowiona od razu, jak przyjechały do zakładu noże krążkowe. Mimo to, o dwa tygodnie byłam opóźniona z produkcją żywności, dlatego też poniosłam duże straty finansowe.