Studia poświęcone pielęgnacji ogrodów i terenów zielonych

Od dziecka bardzo lubiłam malować. W sumie zawsze wszyscy twierdzili czy to znajomi czy rodzina, że mam talent. Jednak nie zdecydowałam się żeby pójść do szkoły plastycznej.

Pielęgnacja ogrodów stała się moją pasją

pielęgnacja ogrodówMusiałabym dojeżdżać wtedy po prostu do innego miasta a tego nie chciałam. Wszyscy moi znajomi mieli iść do liceum ogólnokształcącego, które było na miejscu a ja miałabym dojeżdżać do innego miasta. Mimo, że bardzo lubiłam malować jednak wybrałam miejscowe liceum. Z perspektywy czasu uważam, że był to błąd i żałuje, że chociaż nie spróbowałam. Może życie wtedy ułożyło by się zupełnie inaczej. Chociaż tak sobie teraz myślę, że może tak po prostu musiało być. W liceum chodziłam do klasy o profilu humanistycznym i cały czas zastanawiałam się gdzie będę chciała iść na studia, jaki wybrać kierunek.
Interesowało mnie wiele rzeczy a zarazem nic na tyle bym chciała z jakimś konkretnym kierunkiem wiązać przyszłość. Godzinami przeglądałam kierunki jakie były tylko dostępne w całej Polsce. I w końcu znalazłam. Miasto warszawa oferowała chyba mój wymarzony kierunek studiów. Było to projektowanie terenów zielonych. W sumie bardzo lubiłam malować ogrody gdy tylko miałam wolna chwilę. Wyobrażałam sobie, że kierunek ten polega między innymi na tym, że człowiek uczy się co to jest zakładanie ogrodów czy skwerów. Uczy się także na czym polega sprawdzona pielęgnacja ogrodów w Warszawie i różnych częściach świata. A także na czym polega nawadnianie ogrodów różnymi sposobami. Było to połączenie posiadanej wiedzy z zakresu ogrodnictwa w grafiką komputerową i przepisami prawa. Wydawało mi się, że kierunek taki byłby wprost wymarzony dla mnie. Postanowiłam więc po zdanej maturze właśnie tam składać swoje papiery.

W sumie warszawa nie była też bardzo oddalona od mojego rodzinnego miasta także mogłabym często odwiedzać rodziców.