Szerokie speltrum działania masażu klasycznego

Prozdrowotne działanie masażu klasycznego pozwala go zakwalifikować zarówno jako masaż leczniczy, jak i relaksacyjny. Jest wykonywany przez masażystów tylko przy wskazaniach do jego wykonania. Sprawdź, czy jest to terapia dla ciebie.

Odprężenie i leczenie masażem klasycznym

masaż klasyczny w KrakowieTylko masażysta i rehabilitant z odpowiednią znajomością anatomii może wykonywać masaż klasyczny w Krakowie ponieważ wymaga on odpowiedniego doświadczenia. Taka forma terapii może być zastosowana w przypadku leczenia stanów bólowych oraz zapalnych układu kostnego i mięśniowego jak i jako forma relaksu pomagająca rozluźnić, pobudzić lub wzmocnić mięśnie. Można nawet stwierdzić, że masaż klasyczny to najskuteczniejsza forma terapii narządu ruchu, zwłaszcza w przypadku dolegliwych bóli w obrębie pleców. Wciąż można też pokusić się o stwierdzenie, że masaż klasyczny to niedoceniana forma terapii w przypadku rwy kulszowej. W zależności od zaleceń lekarza lub fizjoterapeuty masaż klasyczny może być całościowy, czyli masażysta zajmuje się ciałem od stóp do głów, jak i częściowy, czyli wykonywany wyłącznie na określonej części ciała np. plecach lub barku. Natomiast zastosowane techniki masażu dzięki odpowiedniemu dostosowaniu siły nacisku oraz jego prędkości w odpowiednich sekwencjach pozwalają na zniwelowanie bólu oraz ograniczeń motorycznych, aż do całkowitego ich zaniknięcia po zastosowania serii zabiegów. Ze względu na konieczność indywidualnego podejścia do każdego pacjenta, masaż klasyczny może trwać od 30 minut to nawet 1,5 godziny.

Dolegliwości, które można wyleczyć bądź zniwelować dzięki zastosowaniu masażu klasycznego to wszelkie kontuzje, deformacja kręgosłupa, przykurcze, niedowłady oraz porażenia powstałe na skutek wylewu oraz wypadku oraz wyczerpujące treningi sportowe.