Szkło hartowane w wesołym miasteczku

Każde dziecko kiedyś chciało pójść do wesołego miasteczka. Jeszcze kilka lat temu często spotykałam oferty cyrków i wesołych miasteczek.

Szkło hartowane daje poczucie bezpieczeństwa

szkło hartowaneDziś one chyba powoli wymierają. Jednak na filmach wciąż możemy podziwiać to, co dzieje się na takich festynach z udziałem wesołego miasteczka w Stanach Zjednoczonych. Z czym głównie kojarzy nam się wesołe miasteczko? Mi osobiście z karuzelami, klaunami i oczywiście gabinetem luster. Jest to chyba jedno z najbardziej przerażających miejsc dla małego dziecka. Ogromne lustra na wymiar, które są tam zamontowane, przestraszyłyby chyba nawet odważnego dorosłego. Zawsze mnie interesowały drzwi szklane umieszczone pomiędzy różnymi gabinetami w takim wesołym miasteczku.
Cudowny był również dom strachów. Uwielbiam się bać. Wyzwala to we mnie mnóstwo energii i adrenaliny. W niektórych atrakcjach były gigantyczne drzwi przesuwne, po których otworzeniu ukazywały nam się nowe dziwy. W wesołym miasteczku byłam gdy miałam kilka lat i zapewne moja wybujała wyobraźnia zapamiętała to po swojemu. Nie wiem czy dziś zrobiłyby na mnie podobne wrażenie duże zabudowy szklane z przeróżnymi strachami czy ludzie przebrani za najdziwniejsze postaci. Chyba niespecjalnie bym się bała i miała taką frajdę jak niegdyś. Dlatego do takiego miejsca powinniśmy pójść będąc dzieckiem. Specjalnie jest tam montowane odporne szkło hartowane na wymiar, by dzieci mogły czuć się bezpiecznie. Można tam wejść również z rodzicami, więc dodatkowo czujemy się komfortowo.

Ja chętnie jeszcze raz bym odwiedziła takie miejsce i porównała z wrażeniami z dzieciństwa. W dużych miejscach jak Warszawa czasem widuje się wesołe miasteczka. W mniejszych miastach to niestety rzadkość. Chciałabym by takie rozrywki powróciły, bo naprawdę dawały ogromna dawkę zabawy.