Szkło – surowiec do produkcji drzwi i balustrad

Szkło i jego obróbka to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla wystroju wnętrz, z uwagi na wielorakość form, które można wytworzyć. Jest materiałem powstającym z różnych minerałów i surowców. Jego uniwersalność polega na dużej ilości zastosowań, oraz odporności na zróżnicowane warunki atmosferyczne.

Balustrada szklana w rozsądnych cenach

balustrada szklanaJest znane ludziom od wieków i wykorzystywane m.in do produkcji naczyń, wykonuje się z niego obecnie balustrady szklane. W branży budowlanej ten popularny materiał jest używany do wykonywania okien. Sam w sobie nie jest drogi, ale ponoszone nakłady to głównie koszty energii potrzebnej do wykonania stopów. Może być wykorzystywane jako surowiec wtórny. Kraków jest miastem, które posiada własną hutę szkła, w której odbywa się produkcja różnych elementów. Drzwi szklane przesuwne są wyjątkowo funkcjonalne i sprawdzają się w wielu wnętrzach zarówno domów mieszkalnych, jak i biurowcach. Są wykonywane w różnych systemach w zależności od decyzji klienta. Są ciche i wygodne w użytkowaniu. Przygotowuje się je wg. indywidualnych projektów na wymiar. Drzwi szklane składane mogą mieć wiele rodzajów wykończenia szkła, np. gładkie albo satynowane. Dzięki temu, że ten surowiec tak łatwo da się przetwarzać wtórnie, rozwiązania takie jak szklane balustrady mogą być tańsze. Istnieją rozwiązania gotowe, dostępne od ręki. Architekci wnętrz lubią używać szkła w wizualizacjach projektów nowoczesnych pomieszczeń, bo jest to surowiec dający wiele możliwości formowania w dowolny kształt. Balustrada szklana z Krakowa jest sprzedawana w cenach za mb, stąd w wycenach często jest brana pod uwagę jako oryginalny pomysł na wykończenie wnętrza.

Szkło jest niezwykle odporne na działanie kwasów i czynników zewnętrznych, dlatego stosuje się je także na zewnątrz budynków.